نجات جوان ۳۰ ساله اردبیلی از چوبه دار

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: با همت و تلاش دفتر دادستانی و جمعی از خیران اردبیل جوان ۳۰ ساله که مرتکب قتل شده بود از قصاص نفس نجات یافت.

به گزارش اردبیل رسا، سیدعبدالله طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار کرد: این جوان که متولد سال 72 است در پی درگیری با برادر صاحبکار خود بر سر ساختمان با کوبیدن میلگرد بر سر وی مرتکب قتل شده بود.

وی با اشاره به اینکه از سال 97 مجرم در زندان به سر می‌برد، خاطرنشان کرد: با وساطت معاونت اجرای احکام، قضات اجرای احکام دادسرای مرکز استان و دفتر دادستانی سرانجام این جوان در 17 خرداد توسط خانواده مقتول بخشیده شد و از قصاص نجات یافت.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل نقش خیرین صلح را در جلب این رضایت یادآور شد و بیان کرد: ترویج فرهنگ صلح و بخشش در جامعه از توصیه های موکد دین اسلام است و رویکرد دادستانی اردبیل نیز بر همین اساس و گسترش این فرهنگ تدوین شده است.

طباطبایی با بیان اینکه کنترل خشم در مواقع بحران مهمترین ابزار در پیشگیری از وقوع اتفاقات تلخ و حوادث است، گفت: در راستای اجرای فرهنگ صلح و سازش در جامعه دفتر دادستانی اردبیل برنامه‌های متعددی را در رسانه‌ها به ویژه صداوسیما اجرا کرده تا بتوانیم جامعه را به سمت آرامش و کنترل رفتارهای فردی سوق دهیم.

وی با ابراز خرسندی از صدور رای عفو برای این جوان اردبیلی بیان کرد: از سال 97 این فرد در زندان به سر می‌برد که سرانجام با همکاری دفتر دادستانی و معاونت اجرای احکام خانواده مقتول رضایت خود را اعلام کرده و فردی را به زندگی بازگرداندند.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با اشاره به اینکه عفو و گذشت علاوه بر طیب خاطر و آرامش درونی فضای جامعه را تلطیف می کند، تصریح کرد: امیدواریم با گسترش رویکرد گذشت در جامعه و همچنین کنترل رفتارهای فردی و اجتماعی شاهد کاهش نزاع و درگیری و حوادث تلخ در استان باشیم.

انتهای پیام/