مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل:

میزان کشت قراردادی در استان اردبیل به ۵۲۰۰ هکتار رسید

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل گفت: از ابتدای آذرماه کشت قراردادی بالغ بر ۵۲۰۰ هکتار از اراضی آبی ودیم این استان در سامانه به ثبت رسید.

به گزارش اردبیل رسا، علی نوبخت در گفتگو با اردبیل رسا با بیان اینکه تاکنون ۲۳۹ قرارداد(کشاورز) در قالب ۵۲۰۰ هکتار اراضی آبی ودیم، اطلاعات خود را در سامانه ثبت کرده اند، اظهار کرد: هر کشاورز با کد ملی و تلفن همراه خود می‌تواند دراین طرح نسبت به عقد قرارداد با شرکت بازرگانی دولتی ایران اقدام نماید.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان استان اردبیل با ثبت نام در این طرح و اجرای کشاورزی قراردادی از 20 درصد تخفیف در حق بیمه و انجام تسویه حساب نهایی در زمان تحویل محصول سود خواهند برد.

علی نوبخت در خصوص هزینه کرایه حمل محصولات کشاورزی اظهار داشت: در این طرح به ازای تحویل هر تن محصول به مراکز خرید تضمینی مبلغ 150 هزار تومان به عنوان کمک هزینه کرایه حمل محصول به کشاورز تخصیص می یابد.

نوبخت تصریح کرد: کشاورزان محترم می توانند از طریق مراجعه به سایت شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران به آدرس gtc.ir اپلیکیشن کشت قراردادی را بر روی گوشی خود دانلود و نصب نموده و در سامانه ثبت نام کرده تا از مزایای آن برخوردار شوند و در صورت لزوم می توانند به منظور کسب اطلاعات لازم از طریق تماس با شماره تلفن ۳۳۲۳۳۲۰۰ با کارشناس
اداره کل غله استان اقدام نمایند./