مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل:

مصرف آب شرب در اردبیل به مرز هشدار رسید

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: مصرف آب شرب در شهر اردبیل به مرز هشدار رسیده و ادامه این روند باعث بروز بحران تأمین آب شرب مرکز استان در ماه‌های مرداد و شهریور خواهد شد.

به گزارش اردبیل رسا، علی حیدری در بازدید از سد یامچی با اشاره به وضعیت بحرانی آب شرب در شهر اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر مقدار آب ذخیره‌شده در مخزن سد یامچی ۲۷ میلیون مترمکعب است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۳۰ درصد کاهش‌یافته است.

وی افزود: آورد رودخانه بالیخلو به‌عنوان تنها منبع تأمین‌کننده آب سد یامچی کاهش داشته و جریان ورودی آب به مخزن سد یامچی نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد دارای کاهش‌یافته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل تصریح کرد: با توجه به کاهش بارندگی‌ها و عدم پوشش برف در ارتفاعات ادامه کاهش این مقدار نیز دور از انتظار نیست.

وی تأکید کرد: مدیریت مصرف بهینه آب، مهم‌ترین راهکار موجود است.

حیدری تشریح کرد: مصرف آب شرب شهر اردبیل نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد که ادامه این روند باعث بروز بحران تأمین آب شرب مرکز استان در ماه‌های مرداد و شهریور خواهد شد.

وی گفت: وضعیت منابع و مصارف آب در استان به‌صورت جدی رصد شده و وضعیت منابع آب شرب اردبیل، مشکین‌شهر و شمال استان با توجه به وضعیت فعلی رفته‌رفته نگران‌کننده‌تر می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: تأمین آب پایدار و سالم مهم‌ترین وظیفه این شرکت بوده و برای عبور  و پشت سر گذاشتن بحران کمبود آب، نیازمند همکاری بیش‌ازپیش مردم و مسئولین مرتبط هستیم.

 

انتهای پیام/