مقام عالی عدلیه اردبیل:

قانونمداری ضامن تحقق عدالت و سلامت جامعه است

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: قانونمداری ضامن تحقق عدالت و سلامت در جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری اردبیل رسا به نقل از اداره رسانه و روابط عمومی دادگستری کل استان اردبیل، حجت الاسلام و المسلمین کثیرلو در دیدار مسئولان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل که به مناسبت هفته قوه قضاییه انجام گرفت ، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، برجسته ترین ویژگی اخلاقی شهید دکتر بهشتی را قانونمداری دانست و گفت: آن شهید بزرگوار در طول عمر با برکت خود با علم و دانش توام با قانونمداری و قانون گرایی خدمات ارزشمند و ماندگاری در دستگاه قضایی داشت و تواتست با الهام از احکام و شرعیت اسلامی نقش ممتازی در تدوین قانون اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامي ایفاء نماید.

وی در ادامه با بیان مختصری از عملکرد دستگاه قضایی استان گفت: خوشبختانه اقدامات بسبار خوبی صورت گرفته و دستگاه قضایی استان با اهتمام اداره کل زندان توانسته است در سه سال متوالی در شاخص های ارزیابی ۱۸ گانه رتبه برتر کشوری را به ویژه در بحث اشتغال و مهارت آموزی و کاهش جمعیت کیفری زندان ها بدست آورد.

حجت الاسلام کثیرلو اقدام بر اساس سند تحول و تعالی قضایی، توجه مضاعف به مقوله پیشگیری از وقوع جرم، برخورد قاطع و جدی با اخلالگران نظم و امنیت و جرائم خشن و نیز استفاده از ظرفیت های فن آوری های نوین در امر تسریع و تسهیل در رسیدگی به امورات مردم را از مهمترین رویکرد های دستگاه قضایی برشمرد.

وی در پایان یاد آور شد: دستگاه قضایی استان با ادای احترام به جامعه شریف ایثارگران آمادگي دارد ضمن رسیدگی به مشکلات آنان‌، مطابق با قانون حمایت های قضایی لازم را از این قشر عزیز داشته باشد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ايثارگران نیز ضمن قدردانی از مسئولان قضایی استان ، حمایت و پشتیبانی های قضایی و قانونی دستگاه قضایی را مهمترین عامل و پشتگرمی در راستای ارایه خدمت به خانواده های محترم شهداء و جامعه ایثارگران عنوان کرد.