امام جمعه اردبیل:

راهپیمایی اربعین حسینی احیاگر ارزش‌های دینی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: راهپیمایی اربعین حسینی احیاگر ارزش‌های دینی و مکتب حسینی است که برای همیشه عزت و شرافت را برای امت اسلامی به ارمغان آورده است.

به گزارش اردبیل رسا به نقل از مهر، آیت‌الله سید حسن عاملی عصر پنجشنبه در آئین تجلیل از فعالان موکب اربعین حسینی در کشور عراق اظهار کرد: حرکت عظیمی که در سال‌های اخیر و در قالب راهپیمایی اربعین حسینی آغاز شده نه تنها دشمنان اسلام را در تبلیغات سو زمین‌گیر کرده بلکه به اقتدار و صلابت امت اسلامی منجر شده است.

وی تصریح کرد: دشمن همواره از شعار مکتب امام حسین (ع) در واهمه و هراس است چرا که این شعار با روح و معنویت انسان‌های آزاده همخوانی دارد و همیشه امت اسلامی به دنبال احیای اندیشه‌ها و پیام‌های مکتب حسینی بوده تا از ذلت و خواری رهایی پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: در اربعین امسال نیز موکب‌های مختلف از استان‌های کشور به ویژه استان اردبیل خدماتی شایسته به عاشقان طریق حسینی انجام دادند و قطعاً در سال‌های آینده با رفع ایرادات و نواقص این موکب‌ها فعالیت خود را تقویت خواهند کرد.

آیت‌الله عاملی افزود: ما کشورهای همسایه به ویژه عراق را کشور دوست و همراه در حفظ ارزش‌های دینی و اعتقادی می‌دانیم و قطعاً راهپیمایی اربعین حسینی نه تنها زمینه مودت و عشق ۲ ملت را افزایش داده بلکه زمینه‌ساز یک حرکت تحولی تاریخی است.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: دشمن تلاش می‌کند تا در این صلابت و عظمت امت اسلامی رخنه منافقانه‌ای ایجاد کند اما غافل از اینکه ماهیت مکتب امام حسین (ع)، ماهیت آزادی‌خواهی و پیمودن مسیر حریت است و آنهایی که نمی‌توانند وحدت امت اسلامی را ببینند قطعاً محکوم به شکست هستند.

در این مراسم رئیس ستاد عتبات عالیات استان اردبیل نیز به حضور ۹ موکب استان اردبیل در کشور عراق اشاره کرد و ادامه داد: این موکب‌ها روزانه به پنج تا ۱۰ هزار نفر خدمات ارائه کرده و زمینه رضایتمندی آنها را فراهم کردند.

اسفندیار هوشیار اضافه کرد: در مجموع در ایام اربعین امسال موکب‌های فعال استان به ۸۳۷ هزار نفر احسان و پذیرایی مناسب ارائه کردند و قطعاً توسعه ۴۰ درصدی این فعالیت‌ها برای سال‌های آینده مد نظر است.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این مراسم از خادمان حسینی، صاحبان موکب و فعالان این عرصه تجلیل شد.