مدیرکل میراث‌فرهنگی و گردشگری استان اردبیل خبرداد:

دعوت از سفرای کشورهای اکو برای بازدید از جشنواره کوچ عشایر

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: با توجه به همزمانی جشنواره کوچ عشایر و مراسم افتتاحیه رویداد اردبیل 2023 از سفرای کشورهای عضو اکو برای حضور در این جشنواره دعوت شده است

به گزارش اردبیل رسا، حسن محمدی صبح امروز در جلسه هماهنگی جشنواره کوچ عشایر در شهرستان بیله‌سوار گفت: 9 دوره جشنواره کوچ عشایر در سال‌های گذشته برگزار شده است و اهمیت این جشنواره باعث شده تا امسال برای اولین شاهد برگزاری بین‌المللی این رویداد باشیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان اردبیل افزود: با توجه به همزمانی این جشنواره با مراسم افتتاحیه رویداد اردبیل 2023 سفرای حاضر در این مراسم برای بازدید از جشنواره کوچ عشایر دعوت شده‌اند تا از زیبایی‌های زندگی عشایری بازدید کنند.

او تاکید کرد: برگزاری جشنواره کوچ عشایر ظرفیتی برای نمایش توانمندی‌های قشر غیور عشایر این خطه است و اداره کل میراث‌فرهنگی استان تلاش دارد تا با همکاری سایر ادارات این جشنواره را به بهترین شکل برگزار کند.

محمدی ادیب ادامه داد: زندگی عشایری جاذبه‌های منحصر به فردی برای گردشگران دارد و این قابلیت در شمال استان پررنگ‌تر است و برگزاری جشنواره‌های این چنین می‌تواند در معرفی این بخش از گردشگری به ویژه در سطح بین‌المللی موثر باشد و هماهنگی‌های اولیه برای حضور عشایر سایر نقاط کشور صورت گرفته است.

 

انتهای پیام/