مدیرکل آموزش و پرروش اردبیل خبر داد؛

تأسیس هنرستان مشترک بیله سوار با آذربایجان

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: تأسیس هنرستان مشترک با جمهوری آذربایجان در شهرستان بیله‌سوار در دستور کار آموزش و پرورش استان اردبیل است.

به گزارش اردبیل رسا، کلام‌اله صفری ظهر یکشنبه در جلسه شورای دبیران و هنرآموزان هنرستان استاد فرشچیان اردبیل اظهار کرد: هویت آموزش و پرورش بر مبنای همکاری و تعاون بوده، بنابراین لازم است با تلاش و روحیه جهادی دست در دست هم مشکلات موجود در آموزش و پرورش را حل کنیم.

وی با قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه فرهنگیان در مدارس تصریح کرد: امسال با تلاش‌های فراوان، تجهیزات هنرستانی در ۲ مرحله به ارزش تقریبی ۵۰ میلیارد تومان به هنرستان‌های استان ارسال شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از تشکیل کارگروه ویژه برای ساماندهی رشته‌های هنرستان‌های استان اردبیل خبر داد و گفت: تأسیس هنرستان مشترک با جمهوری آذربایجان در شهرستان بیله‌سوار در قالب دیپلماسی علمی در دستور کار آموزش و پرورش استان اردبیل است.

صفری افزود: با تأسیس این هنرستان، فرصت‌های مناسبی از قبیل تبادل علمی و مهارتی و استفاده از تکنولوژی و امکانات فراملی برای هنرآموزان فراهم خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: قرارداد ساخت ۱۳۰ کلاس درس با خیرین مدرسه‌ساز بسته شده تا بتوانیم کمبود شدیدی که در فضای آموزشی استان به ویژه در شهر اردبیل داریم را جبران کنیم.

صفری با اشاره به اینکه حدود ۹۰ درصد فرهنگیان استان اردبیل مشمول رتبه‌بندی شده‌اند، اضافه کرد: تلاش می‌کنیم در آذرماه احکام واقعی همکاران صادر شود.

وی بیان کرد: یک‌هزار و ۲۰۰ نیروی خدماتی در استان نیاز داریم که با پیگیری‌های وزارت در راستای رفع این نیازمندی تلاش می‌کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل توسعه متوازن در مدارس استان اردبیل را یادآور شد و ادامه داد: رفع کمبود کتب درسی دانش‌آموزان، استعدادیابی دانش‌آموزان در مدارس، احصای لیست مشکلات و کمبودهای هنرستان‌ها بررسی شده و در راستای رفع این مشکلات اقدام خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ اردبیل نیز با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج اظهار کرد: در ۱.۵ سال گذشته با همکاری آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی در سه مرحله تجهیزات مختلفی با هنرستان‌های ناحیه ارسال شده است.

کمال اطمینان تصریح کرد: علی‌رغم ارسال تجهیزات به مدارس، هنوز هم با کمبودهایی در این زمینه مواجه هستیم که امیدواریم با پیگیری‌های صورت گرفته، این مشکلات حل شوند.

وی گفت: در بحث توسعه متوازن، آموزش و پرورش ناحیه ۲ در سطح استان دارای رتبه برتر است به گونه‌ای که ۴۳ درصد دانش‌آموزان در رشته‌های کار دانش و فنی و حرفه‌ای ثبت‌نام کرده و سهم هنرستان استاد فرشچیان در این حوزه برجسته است.

انتهای پیام/