مدیرعامل جمعیت هلال احمر اردبیل خبرداد:

اعزام امدادگران هلال احمر اردبیل برای پشتیبانی از سیل آستارا

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از اعزام ۶ تیم امداد ونجات استان اردبیل برای پشتیبانی از سیل زدگان آستارا خبر داد.

به گزارش اردبیل رسا، حمید قویدل شامگاه ۲۷ شهریور با اشاره به وقوع سیل در استان گیلان گفت: با وقوع سیل در استان گیلان و شهرستان آستارا در همسایگی استان اردبیل نجاتگران این جمعیت در قالب ۶ تیم ( ۵ تیم سیلاب و یک تیم ارزیاب) جهت امدادرسانی به سیل زدگان به این منطقه اعزام شدند.

وی بیان کرد: ۲۱ نفر نجاتگر از استان اردبیل با بکارگیری ۶ دستگاه خودروی امدادی، ۸ دستگاه موتور پمپ لجن کش و یک دستگاه قایق جیمینی جهت یاری رساندن به سیل زدگان عازم مناطق سیل زده آستارا شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل همچنین یادآور شد: بارش‌های سیل آسا از شب گذشته مناطق مختلف استان اردبیل را نیز فرا گرفته است به طوری که در برخی از مناطق شهرستان پارس آباد نیز شاهد آبگرفتگی معابر و منازل هستیم.

وی اذعان کرد: در پی گزارش های مردمی و آبگرفتگی معابر یک تیم عملیاتی نیز متشکل از یک تیم سیلاب و ۵ نجاتگر، یک دستگاه خودروی امدادی، و یک پمپ لجن کش نیز جهت امدادرسانی به سطح شهرستان پارس آباد اعزام شد.

قویدل ادامه داد: این اتفاق ۱۸ نفر حادثه دیده داشت که توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر امدادرسانی و سه باب منزل مسکونی نیز تخلیه شد./