مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل:

اردبیل میزبان کنفرانس بین‌المللی مدیریت توسعه گردشگری خواهد بود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: اردبیل میزبان کنفرانس بین‌المللی چالش‌ها و راهکارهای مدیریت توسعه گردشگری پایدار در مهرماه سال‌جاری خواهد بود.

به گزارش اردبیل رسا، حسن محمدی ادیب پیش از ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی دومین کنفرانس بین‌المللی چالش‌ها و راهکارهای مدیریت توسعه گردشگری پایدار اظهار کرد: کنفرانس بین‌المللی چالش‌ها و راهکارهای مدیریت توسعه گردشگری پایدار در مهرماه سال جاری با همکاری اداره کل میراث‌فرهنگی استان و دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می‌شود.

وی افزود: این کنفرانس با تاکید بر گردشگری استان اردبیل برگزار می‌شود و مهمانانی از دانشگاه‌های معتبر خارجی و داخلی در این کنفرانس حضور خواهند داشت که برگزاری این کنفرانس می‌تواند در توسعه گردشگری استان مؤثر باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل بیان کرد: علاقمندان می‌توانند تا ۲۰ شهریور ماه مقالات خود را به دبیرخانه این کنفرانس در دانشگاه محقق اردبیلی ارسال کنند و تاریخ برگزاری همایش نیز ۲۰ مهرماه است که مقدمات لازم برای برگزاری آن انجام شده است.

محمدی ادیب همچنین از پیش‌بینی تسهیلات تبصره ۱۸ برای نوسازی هتل‌ها و مراکز اقامتی استان اردبیل خبر داد و گفت: این تسهیلات در راستای بازسازی و نوسازی مراکز اقامتی و هتل‌ها لحاظ شده است و سعی می‌کنیم از این طریق به واحدهای فرسوده و نیازمند بهسازی کمک کنیم.

وی با بیان اینکه حوزه آموزش و تبلیغات در راستای توسعه گردشگری استان باید جدی گرفته شود، گفت: در این مورد از بهره‌برداران و فعالان حوزه گردشگری درخواست داریم که با اداره کل میراث‌فرهنگی همراهی کنند و هزینه در حوزه تبلیغات و آموزش را سرمایه‌گذاری در نظر بگیرند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل همچنین با اشاره به توافق اخیر با کشور چین ادامه داد: طبق توافقات انجام شده تورهای گردشگران چینی به صورت حداقل سه روزه خواهد بود تا با اقامت ۲ تا ۳ شب در استان در گردش اقتصادی صنعت گردشگری مؤثر باشند./