مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل خبرداد:

اختصاص بیش از هزار میلیارد به پروژه سربند مشگین‌شهر

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از اختصاص یک هزار و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار به بزرگراه سربند- مشگین شهر خبر داد و گفت: برای تکمیل این طرح بزودی ۴۵۰ میلیارد ریال دیگر به آن اختصاص داده می‌شود.

به گزارش اردبیل رسا، محبوب حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر اظهار کرد : بهسازی و تعریض ۲۰ کیلومتر بزرگراه سربند – مشگین‌شهر با تامین اعتبارات لازم در دست اجرا است.

وی اظهار کرد: پروژه سربند- مشگین شهر بخشی از شبکه ارتباطی اردبیل با شمال استان است که در سال‌های اخیر شاهد تصادفات بسیاری بوده است و انتظار می‌رود با اجرای عملیات تعریض و توسعه شبکه بزرگراهی میزان تصادفات در این مسیر کاهش یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل یادآورشد: عملیات آسفالت هفت کیلومتر از این مسیر به اتمام رسیده و ۱۳ کیلومتر باقی‌مانده هم در اختیار پیمانکار گذاشته شده که پیش‌بینی می‌شود در سال جاری عملیات اجرایی این بحش از پروژه تکمیل شود.

حیدری اضافه کرد: با اختصاص این منابع از محل ماده ۵۶ و همچنین ۷۰۰ میلیارد ریال از محل ردیف‌های ملی شاهد افتتاح این طرح در سال جاری خواهیم بود.

به گفته این مقام مسئول برای تکمیل بزرگراه سربند – مشگین‌شهر ۹ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به میزان اعتبار هزینه شده برای طرح‌های بزرگراهی استان افزود: اجرای ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان در دستور کار قرار گرفته و برای احداث این بزرگراه‌ها تاکنون هشت هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و تکمیل پروژه‌های بزرگراهی استان اردبیل به تامین اعتبار لازم از طریق اعتبارات ملی و تهاتر نفت نیاز دارد.

سالانه ۵۰ هزار میلیارد ریال در اجرای پروژه‌های راه‌سازی استان هزینه می‌شود

وی با بیان اینکه تمام طرح‌های حوزه راه استان از منابع و ردیف دولتی برخوردار هستند، ادامه داد: سالانه ۵۰ هزار میلیارد ریال منابع صرف طرح‌های حوزه راه و مسکن در استان اردبیل می‌شود که در دولت سیزدهم این منابع اغلب به صورت نقد تامین می‌شود.

 

انتهای پیام/