مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل خبرداد:

اجرای طرح بیمه خانواده ایرانی در اردبیل

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل گفت: طرح بیمه خانواده ایرانی همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز اجرایی می‌شود.

به گزارش اردبیل رسا، افشین شیرزاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به میمنت ایام‌الله دهه فجر طرح بیمه خانواده ایرانی توسط سازمان تأمین اجتماعی با هدف پوشش بیمه‌ای افراد فاقد بیمه انجام می‌شود.

وی افزود: در این طرح افرادی که تاکنون تحت پوشش بیمه قرار نگرفته و یا به هر عنوان در پرداخت حق بیمه کوتاهی کرده و رابطه خود را با سازمان‌های بیمه‌گر قطع کرده‌اند، می‌توانند در گروه سنی ۱۸ تا ۵۰ سال از خدمات بیمه‌ای تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه این بیمه جز بیمه‌های ارزان قیمت تلقی می‌شود که افراد مشمول از مزایای بازنشستگی، فوتی و از کارافتادگی می‌توانند استفاده کنند، گفت: مبلغ تعریف شده برای پوشش بیمه‌ای این طرح ۳۱۸ هزار تومان تا ۴۷۰ هزار تومان است که به محض پرداخت این رقم که به صورت یارانه‌دار خواهد بود، پوشش بیمه‌ای این افراد برقرار شده و علاوه بر بهره‌مندی از خدمات درمانی در مراکز تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی، از مزایای دیگر این طرح نیز استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه تأمین اجتماعی انجام می‌شود که افراد دارای شرایط می‌توانند به صورت غیرحضوری در این طرح ثبت‌نام کنند، ابراز داشت: ما در شعبات تأمین اجتماعی سعی کردیم تا بستر آی. تی را برای ثبت‌نام افراد مهیا کنیم تا امکان برقراری بیمه برای افراد فاقد خدمات بیمه‌ای فراهم آید.

شیزاده مدارک مورد نیاز را کارت ملی، شناسنامه و یک قطعه عکس در صورت مراجعه حضوری اعلام کرد و گفت: در مراجعه غیرحضوری نیازی به این مدارک نیست و از طریق سامانه بارگذاری مدارک امکان‌پذیر خواهد بود.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل تصریح کرد: طرح بیمه خانواده ایرانی با هدف حمایت از خانواده‌های ایرانی توسط سازمان تأمین اجتماعی انجام می‌شود تا در قالب تحقق شعار دولت مردمی بتوان به آحاد جامعه و اقشار مختلف خدمات مطلوبی را ارائه کرد.

انتهای پیام/