رئیس بنیاد مسکن کشور خبرداد:

آغاز بازسازی خانه‌های آسیب دیده از سیل استان اردبیل

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بازسازی خانه‌های آسیب‌دیده از سیل در شهرستان‌های استان اردبیل از فردا آغاز می‌شود.

به کزارش اردبیل رسا، اکبر نیکزاد در سفر صبح امروز به شهرستان گرمی و بازدید از روستاهای مجیدلو و گیلارلوی خسارت دیده بر اثر سیل گفت: بازسازی خانه‌های آسیب‌دیده بر اثر سیل در شهرستان‌های گرمی ،انگوت ، مشگین‌شهر و بیله‌سوار از فردا با جدیت توسط بنیاد مسکن آغاز می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به حجم خسارت‌های بیشتر وارده به شهرستان‌های گرمی و انگوت می گوید: با همکاری و تعاملی که بین مردم و مسئولان به‌ویژه فرمانداری‌ها وجود دارد، تعدادی از واحدهای مسکونی نیازمند فوری نوسازی و تعدادی از واحدهای مسکونی هم به تعمیر و بهسازی نیاز دارند و رئیس‌جمهور شخصا پیگیر این موضوع است.

او با تاکید بر اینکه بنیاد مسکن در کنار مردم سیل‌زده هست، گفت: رئیس‌جمهور و معاون اول ایشان شخصا پیگیر تکمیل و ساخت واحدهای مسکونی خسارت‌دیده از سیل هستند و امیدواریم قبل از فرا رسیدن فصل سرما این واحدها تکمیل و بهره‌برداری شود.

نیکزاد با بیان اینکه عملیات عمرانی این واحدها از فردا آغاز می‌شود، در خصوص خسارت وارده به شبکه معابر روستاهای سیل زده می گوید: بنیاد مسکن کشور با تخصیص اعتبارات ویژه و قیر رایگان به قید فوریت در قالب طرح هادی نسبت به اصلاح و بازسازی معابر داخل روستا و زیرساخت‌ها اقدام خواهد کرد.

رئیس بنیاد مسکن کشور همچنین از توزیع تسهیلات در قالب بلاعوض و وام به آسیب‌دیدگان از سیل توسط دولت هم‌ خبر داد و گفت: اقلام و اثاثیه واحدهای آسیب‌دیده از سیل هم توسط نهادهای انقلابی همچون بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان در شهرستان‌های سیل‌زده استان اردبیل تامین خواهد شد.

به گفته او، با پیگیری نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی فردا کمیسیون عمران مجلس جلسه اضطراری خواهد داشت و در این جلسه در خصوص نحوه و چگونگی جبران خسارت‌های وارده به خانه‌ها ،زیرساخت‌ها و معابر شبکه روستایی تصمیم‌گیری خواهد شد./