رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اردبیل:

6 دانشکده پرستاری در اردبیل فعالیت می‌کند

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری استان اردبیل گفت: ۶ دانشکده پرستاری در استان اردبیل در حال فعالیت است که سالانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر پرستار از این واحدهای آموزشی فارغ‌التحصیل می‌شوند.

به گزارش اردبیل رسا، سعید مهری در آئین گرامیداشت ولادت زینب کبری (س) و روز پرستار اظهار کرد: ۶ دانشکده پرستاری در استان اردبیل در حال فعالیت است که سالانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر پرستار از این واحدهای آموزشی فارغ‌التحصیل می‌شوند.

وی با بیان اینکه با بیان اینکه کمبود مزمن و شدید پرستار در واحدهای بهداشت و درمان استان مشهود است، افزود: طبق استاندارد کشوری باید به ازای هر تخت بستری ۲.۵ پرستار وجود داشته باشد که این رقم در اردبیل ۹ دهم درصد است و بسیار پایین‌تر از میانگین کشوری است.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری استان اردبیل با اشاره به نبود استخدام، افزایش تخت‌های بیمارستانی و ساختار قدیمی مراکز درمانی بیان کرد: در ایام کرونایی و با افزایش تعداد تخت‌های بستری و میزان مراجعات این کمبود پرستار بیش از پیش خود را نشان داد و تمام بار سنگین این کمبود بر دوش پرستاران بود.

مهری ادامه داد: تأخیر در پرداخت مطالبات نیز یکی از اساسی‌ترین مشکلات جامعه پرستاران است که اجرا نشدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مهمترین خواسته این قشر ایثارگر است.

وی پرستاران را سربازان خط مقدم دفاع از سلامت مردم اعلام کرد و گفت: این افراد در حساس‌ترین شرایط خانواده‌ها که حتی اعضای خانواده از یکدیگر گریزان بودند در کنار مردم ماندند و هیچ گاه سنگر خدمت و سلامت جامعه را ترک نکردند.

 

انتهای پیام/