رئیس کل دادگستری استان اردبیل:

23 واحد تولیدی راکد اردبیل تحت تملک بانک‌ها است/ لزوم تسریع در تعیین تکلیف واحدهای راکد

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: تعداد 23 واحدتولیدی راکد استان اردبیل تحت تملک بانک‌ها قرار دارد که مقرر شده در طی ماه جاری وضعیت این واحدهای تولیدی تعیین تکلیف شود.

به گزارش اردبیل رسا، حجت الاسلام والمسلمین حسین کثیرلو شامگاه امروز در جلسه ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی استان اردبیل که در سالن جلسات دادگستری کل اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: بحث حمایت از تولید مورد تاکید مقام معظم رهبری و از سیاست‌های کلان قوه قضاییه است، لذا بر همین مبنا دستگاه قضایی استان اردبیل با عزم جدی برای حمایت قضایی از تولید ورود پیدا کرده و به جد آن را پیگیری می‌کند.

وی افزود: ۲۳ واحد تولیدی تعطیل در استان اردبیل وجود دارد که در تملک بانک‌ها قرار گرفته و با بحث و تبادل نظر مقرر شده تا طی ماه جاری تکلیف واگذاری این واحدهای تولیدی به صاحبان اصلی مشخص شود و در غیر این صورت از طریق مزایده به اشخاص دیگر واگذار می‌شود تا این واحدها دوباره به چرخه تولید بازگردند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه باید با بررسی‌های تخصصی علل، عوامل و نیز راهکارها و نحوه احیای مجدد واحدهای تولیدی مشخص شود عنوان کرد: کارگروهی در قالب کمیته فرعی متشکل از دستگاه‌های متولی تشکیل شود تا با احصاء موانع و مشکلات نسبت به رفع آن و بازگشت واحد تولیدی به چرخه تولید اقدام لازم صورت گیرد.

رفع مشکلات و موانع واحدهای تولیدی ضروری است

جلال آفاقی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل نیز در این جلسه با انتقاد از عملکرد برخی از دستگاه‌ها و بانک‌ها در خصوص بی‌توجهی به عوامل پیشگیرانه مبنی بر تعطیلی یا نیمه فعال شدن واحدهای تولیدی تصریح کرد: باید متولیان امر اقتصادی استان با اتخاذ تدابیر لازم از تعطیلی واحدهای تولیدی پیشگیری کنند.

وی گفت: مسلماً فعال ماندن واحدهای تولیدی به رونق اشتعال و توسعه و آبادانی استان کمک می‌کند، لذا ضروری است گام‌های جدی و اهتمام مضاعفی از سوی مدیران برای رفع مشکلات و موانع تولید در استان انجام گیرد.

انتهای پیام/