معاون وزیر صمت:

18 هزار هکتار اراضی صنعتی آماده سرمایه‌گذاری است/ احیاء ۴۵۰ واحد تولیدی از ابتدای سال

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به هدف‌گذاری احیاء و فعال سازی ۱۶۰۰ واحد تولیدی در سال جاری، گفت: ۱۸ هزار هکتار اراضی صنعتی در کشور برای احداث واحدهای تولیدی و صنعتی آماده سرمایه‌گذاری است.

به گزارش اردبیل رسا، علی رسولیان در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل اظهار کرد: ۱۸هزار هکتار اراضی صنعتی در کشور برای احداث واحدهای تولیدی و صنعتی آماده سرمایه‌گذاری است.

وی افزود: مناطق مرزی و محروم در اولویت سرمایه‌گذاری‌ها است؛ سال گذشته ۲۰۰میلیارد ریال اعتبار از محل منابع سایر استان‌ها به استان‌های محروم اختصاص داده شد و امسال هم ضمن کمک مالی به استان‌های محروم، زمین مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان کرد: هم‌اکنون ۸۴۸ شهرک و نواحی صنعتی با ۵۰‌هزار واحد صنعتی در تولید و اشتغال فعال است که زیرساخت‌های لازم در این شهرک‌ها فراهم بوده و تلاش می‌شود کمبودها و نارسایی‌های موجود در برخی شهرک‌ها در ارتباط با زیرساخت‌ها نیز برطرف شود.

احیای ۴۵۰ واحد تولیدی کشور از ابتدای امسال

رسولیان ادامه داد: از ابتدای امسال ۴۵۰ واحد تولیدی راکد احیا و به چرخه تولید بازگشته است و  برای احیا و بازفعال‌سازی ۱۶۰۰ واحد تولیدی راکد طی سال جاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور هدف‌گذاری شده که با احیای این تعداد واحد، پیش‌بینی می‌شود برای ۲۸ هزار و ۸۰۰ نفر شغل ایجاد شود.

وی تصریح کرد: درباره خلع ید طرح‌های راکد در شهرک‌های صنعتی، سال گذشته ۹۹۰ هکتار و از اول سال جاری تاکنون نیز ۴۰۰ هکتار اراضی راکد در شهرک‌های صنعتی خلع ید شده است.

 

انتهای پیام/