جان باختن ۹ نفر در حوادث ترافیکی استان اردبیل

ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اعلام کرد: ۹ نفر در حوادث ترافیکی استان از ۲۴ اسفند تا پنج فروردین ماه فوت کرده و ۴۲۰ نفر نیز مصدوم شده اند.

به گزارش اردبیل رسا، ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل روز شنبه اعلام کرد در بازه زمانی ۲۴ اسفند تا پنج فروردین ماه، هفت هزار و ۱۰۴ بار با مراکز فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ استان تماس برقرار شده است و مراکز اورژانس، یکهزار و ۹۸۳ ماموریت را انجام داده اند.

بر این اساس در مدت زمان یاد شده، ۴۵ هزار و ۲۱۳ نفر به مراکز فوریت‌های پزشکی استان مراجعه کرده اند و شمار بیماران سرپایی این مراکز ۳۷ هزار و ۷۱۴ نفر بوده و ۱۸ بیمارستان دولتی و ۱۰۵ مرکز جامع سلامت در شهرها و ۶۵ مرکز فوریت پزشکی جاده ای نیز فعال بوده است.

همچنین هفت هزار و ۴۹۹ نفر در مراکز درمانی دولتی بستری بوده اند و ۴۹۳ عمل جراحی اورژانسی انجام شده و ۲۲۰ بیمار نیز به سایر مراکز درمانی اعزام شده اند و یکهزار و ۶۶۱ نفر در رابطه با بیماری قلبی و ۵۲ نفر در مورد سکته مغزی به اورژانس‌ها مراجعه کرده اند.

طبق اعلام ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در دوره زمانی مذکور سه هزار و ۹۱۱ بار از اماکن عمومی و مورد مراجعه مردم بازدید بهداشتی به عمل آمده و چهار هزار و ۴۵۳ کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف شده و آب شرب در مناطق مختلف ۹۲۳ بار کلرسنجی شده و ۱۱ مکان یا واحد تجاری نیز به علت تخلفات بهداشتی پلمب شده است.

به گزارش ایرنا و بر اساس خبری از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، بیش از ۷۰ درصد ظرفیت اماکن اقامتی استان با ورود مسافران و گردشگران نوروزی تکمیل شده و سفرهای نوروزی به این استان به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان افزایش یافته است.

استان اردبیل با ۱۲ شهرستان در شمال ایران و با جاذبه های متنوع طبیعی، تاریخی، مذهبی و اقتصادی از مقاصد اصلی گردشگران و مسافران است.

 

انتهای پیام/