رئیس پلیس فتا استان اردبیل:

۴۲ درصد جرائم سایبری اردبیل مربوط به اینستاگرام است

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: ۴۲ درصد جرائم سایبری استان اردبیل در بستر شبکه اینستاگرام، ۲۷ درصد در ارتباط با سایت دیوار، هشت درصد در محیط واتساپ و هفت درصد در ارتباط با شبکه تلگرام بوده است.

به گزارش اردبیل رسا، به نقل از پلیس فتا، علی قهرمان طالع، اظهار داشت: 42 درصد جرائم سایبری استان اردبیل در بستر شبکه اینستاگرام، 27 درصد در ارتباط با سایت دیوار، هشت درصد در محیط واتساپ و هفت درصد در ارتباط با شبکه تلگرام بوده است.

وی کشف جرائم اینترنتی را به لحاظ مسائل فنی، بسیار پیچیده و پرهزینه دانست و افزود: مردم در استفاده و مواجهه با سیستم‌ها و دستگاه‌های مرتبط با فضای مجازی دقت، حساسیت و هوشیاری لازم داشته باشند.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اردبیل تصریح کرد: آمادگی همکاری با دستگاه‌ها در برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی، هم‌افزایی سازمان‌ها را داریم.

قهرمان طالع با اشاره به وجود شکایات متعددی از کلاهبرداری به شیوه اسکیمر و کپی مشخصات کارت بانکی توسط دستگاه‌های غیرمجاز شبیه کارتخوان، افزود: بدون شک خرید از فروشگاه‌های معتبر ضرورت دارد.

وی گفت: بررسی پرونده‌های پلیسی در این خصوص نشانگر استفاده مجرمین از پوشش فروشندگان سیار برای عمل مجرمانه خود در کپی اطلاعات کارت‌های بانکی مشتریان را دارد.

انتهای پیام/آ