مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

۳۲ هزار غذای گرم و سبدکالا در بین نیازمندان اردبیلی توزیع شد

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: تاکنون ۲۵ هزار پرس غذای گرم و ۷۵۰۰ سبدکالا با کمک خیران و نیکوکاران تهیه و در بین اقشار آسیب‌پذیر توزیع شده است.

به گزارش اردبیل رسا، حسین دشتی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در طول ماه مبارک رمضان به یاری خیران و نیکوکاران استان اردبیل ۲۵ هزار پرس غذای گرم و ۷۵۰۰ سبدکالا تهیه و در بین مددجویان تحت حمایت و سایر افراد نیازمند توزیع شده است.

وی افزود: در سطح استان اردبیل ۲۹ «آشپزخانه مهدوی» دایر شده است تا با طبخ غذای گرم بتوانیم بخشی از نیازهای ضروری افراد نیازمند را در ماه مهمانی خدا تامین کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه مردم نیک‌اندیش استان بیش از چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی برای تامین سبدکالا و تهیه غذای گرم به کمیته امداد کمک کرده‌اند، بیان کرد: خیران و نیکوکاران همواره یاریگر این نهاد در رسیدگی به امور فقرا هستند که در مناسبت‌های مختلف و به خصوص جشن رمضان شاهد کمک‌های چشمگیر آنها هستیم.

وی ضمن قدردانی از مراکز نیکوکاری که با تلاش‌های بی‌وقفه درصدد رفع مشکلات خانوار بی‌بضاعت هستند، تصریح کرد: همیاری این مراکز موجب سهولت در فرایند رسیدگی به مسائل نیازمندان جامعه شده است.

جذب ۵۵۰ حامی جدید در طرح اکرام ایتام و محسنین

دشتی با اشاره به اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین در ماه نزول قرآن، بیان داشت: تاکنون ۵۵۰ حامی جدید به خیل عظیم حامیان این طرح اضافه شده‌اند تا با کمک‌های خود آینده‌ای روشن را برای فرزندان خانوار تحت حمایت رقم بزنند.

وی ادامه داد: نیکوکاران با ارسال عدد یک(۱) به سامانه ارتباط مردمی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ می‌توانند در خصوص پیوستن به طرح اکرام اعلام آمادگی کنند تا امدادگران این نهاد با آنان تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را ارائه نمایند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل ثبت نام حامیان از طریق سایت ekram.emdad.ir را از دیگر روش‌های طرح اکرام عنوان کرد و گفت: افزایش سرانه ایتام و محسنین یکی از اهداف مهم کمیته امداد است تا آنها دغدغه‌ای جز تحصیل و دستیابی به مدارج عالی علمی نداشته باشند.

برگزاری «جشن رمضان» در بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی

وی به برگزاری «جشن رمضان» در بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی همزمان با هفته اکرام و تجلیل از خیران اشاره کرد و افزود: این جشن، از روز میلاد امام حسن مجتبی(ع) به مدت چهار شب با همکاری معاونت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، شهرداری، شورای شهر، صداوسیما، میراث فرهنگی، بهزیستی، جمعیت هلال احمر و حوزه هنری در حال برگزاری است.

دشتی تشریح کرد: نمایشگاه فروش و عرضه محصولات اشتغال و خودکفایی، محصولات فرهنگی و غرفه‌ ثبت‌نام حامیان در طرح اکرام در این مکان برپا شده استو در جشن رمضان، شاهد حضور چشمگیر نیکوکاران برای ثبت‌نام در طرح اکرام بودیم که از یکایک این خیران کمال قدردانی داریم.

وی اضافه کرد: از مردم نیک‌اندیش استان خواستاریم تا همچون سنوات گذشته کمک‌های خود را برای اطعام و افطار محرومان در اختیار این نهاد و مراکزنیکوکاری قرار دهند و خیران از طریق کد آنی‌پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار بی‌بضاعت استان برسانند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: مردم خیر از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۵۵۲ نزد بانک ملی به نام کمیته امداد استان اردبیل نیز می‌توانند کمک‌های خود را در اختیار فقرا و محرومان قرار دهند و هرچقدر کمک‌های مردمی بیشتر شود به همان میزان می‌توانیم بر مشکلات مددجویان فائق آییم.

انتهای پیام/