مدیرکل امور عشایری استان اردبیل:

۲۰۰ نقطه برفگیر جاده های عشایر اردبیل در حال بازگشایی است

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت: ۲۰۰ نقطه برفگیر و بهمن‌گیر جاده‌های عشایری استان اردبیل در حال بازگشایی است.

به گزارش اردبیل رسا، حاتم طهماس‌پور عصر سه‌شنبه در جریان بازدید از آخرین روند بازگشایی مسیرهای ترددی عشایری در دامنه‌های سبلان، اظهار کرد: همه ساله عملیات بهسازی، مرمت و بازگشایی مسیرهای ترددی جامعه عشایری استان انجام می‌شود تا ایل شاهسون به سهولت در فصل کوچ برنامه‌های خود را به پیش ببرند.

وی تصریح کرد: با توجه به برفگیر بودن اکثر مسیرهای ترددی عشایر، با تلاش راهداران عملیات برف‌روبی و بازگشایی از اوایل خردادماه آغاز شده و این روند تا اوایل مردادماه به طول می‌انجامد.

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت: ۷۵۰ کیلومتر عملیات مرمت، بهسازی و بازگشایی ۷۵۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی عشایر به انجام رسیده و در ۲۰۰ نقطه برفگیر و بهمن‌گیر نیز عملیات بازگشایی در حال انجام است.

طهماس‌پور افزود: با توجه به اینکه عمده عشایر دامنه‌های سبلان را به عنوان ییلاقات برمی‌گزینند، سعی بر این است تا خدمات مناسبی در مسیر کوچ بهاره عشایر انجام شود و دستگاه‌های مختلف نیز در این زمینه پای کار هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با توجه به بارش‌های مناسب زمستان و بهار، شرایط مطلوبی را در کوچ بهاره عشایر شاهد هستیم و دامنه‌های برفگیر سبلان نمود و نشانه‌ای از وضعیت طراوت و سرسبزی این مسیر و تأمین علوفه عشایر است تا فصل کوچ مناسبی را شاهد باشیم.

طهماس‌پور اضافه کرد: از اوایل خردادماه کوچ عشایر آغاز شده و انتظار می‎‌رود در مسیر ترددی عشایر مراقب مسیرهای بهمن‌گیر و برفگیر بوده و از تردد شبانه در این مسیرها پرهیز کنند.

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل بیان کرد: تلاش مؤثر بر این است تا در کنار سایر دستگاه‌ها، بهترین خدمات برای عشایر کوچ رو انجام شده و در آستانه فصل تابستان و گرم نیز عملیات برف‌روبی در دامنه‌های سبلان به انجام برسد./