معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل:

گاز مصرفی استان اردبیل ۱۱ میلیون مترمکعب است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر گاز مصرفی استان اردبیل ۱۱میلیون مترمکعب بوده که با اجرای پروژه خط دوم انتقال گاز به استان و بر اساس هدف‌گذاری، پیش‌بینی می‌شود این میزان به ۲۶میلیون مترمکعب برسد.

به گزارش اردبیل رسا، سید‌کمال‌الدین میرجعفریان در نشست بررسی روند هماهنگی برای اجرایی شدن عملیات خط دوم انتقال گاز به استان، بیان کرد: با توجه به نیازمندی زیرساختی استان اردبیل از جمله نیاز به گاز، همکاری دستگاه‌های مرتبط برای تسهیل و تسریع اقدامات شرکت مهندسی انتقال گاز ایران ضروری است.

وی افزود: با توجه به قرار گرفتن استان اردبیل در انتهای خط انتقال گاز و احتمال افت فشار در فصول پرمصرف، اجرای خط انتقال گاز چلوند به اردبیل، به‌عنوان خط دوم انتقال گاز به استان، برای تأمین گاز پایدار استان اردبیل دارای اهمیت بوده که در این راستا هماهنگی‌های لازم برای آغاز عملیات اجرایی این پروژه، پیش از هفته دولت انجام شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: در حال حاضر گاز مصرفی استان اردبیل ۱۱میلیون مترمکعب بوده که با اجرای پروژه خط دوم انتقال گاز به استان و بر اساس هدف‌گذاری، پیش‌بینی می‌شود این میزان به ۲۶میلیون مترمکعب برسد.

اهمیت خط دوم انتقال گاز به استان اردبیل در تأمین گاز صنایع و گلخانه‌ها

میرجعفریان با اشاره به در حال اجرا بودن ۱۶۰۰ هکتار گلخانه در استان اردبیل و نیاز این طرح‌ها به گاز، تصریح کرد: با توجه به تأثیر بالای فعالیت گلخانه در توسعه صادرات و ارزآوری به استان اردبیل، تأمین گاز مورد نیاز این پروژه‌ها ضروری است.

وی همچنین نیاز صنایع در حال اجرا از جمله صنایع فرآوری به گاز را یادآور شد و تصریح کرد: سرعت‌بخشی به اجرای این خط انتقال برای تأمین نیازمندی این صنایع و واحدها مورد تأکید بوده و هرگونه هماهنگی برای شتاب‌بخشی به عملیات اجرا انجام می‌شود.

گفتنی است؛ در این نشست مسائل مختلف در حوزه دستگاه‌ها برای آغاز عملیات اجرایی خط انتقال گاز ۵۵ کیلومتری چلوند به اردبیل، به‌عنوان خط دوم انتقال گاز به استان بررسی و هماهنگی‌های لازم برای رفع موانع انجام شد.