دادستان اردبیل خبرداد:

کشف کلت کمری از منزل بلاگر هتاک اردبیلی

دادستان عمومی و انقلاب مرکزی استان اردبیل گفت: یک بلاگر در اردبیل اقدام به انتشار پست و تهیه کلیپ توهین‌آمیز نسبت به مقدسات کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

جلال آفاقی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، از صدور کیفر خواست برای بلاگر هتاک اردبیلی خبر داد و اظهار کرد: قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست این بلاگر صادر شد.

وی افزود: پیرو گزارش‌های واصله به دادستانی از فعالیت غیرقانونی و غیراخلاقی یک بلاگر در اردبیل مبنی بر انتشار پست و استوری‌های متعدد با هتاکی و فحاشی و جوک‌های رکیک و نامتعارف و همچنین تهیه کلیپ توهین‌آمیز نسبت به مقدسات کرده بود.

دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل با بیان اینکه در بازرسی از منزل متهم، یک قبضه کلت کمری جنگی نیز کشف و ضبط شده بود، تصریح کرد: نامبرده با دستور ویژه در شهریورماه سال جاری دستگیر و روانه زندان شده بود، که پس از سیر مراحل قانونی پرونده، قرار نهایی دادسرا صادر شد.

آفاقی ادامه داد: آثار تربیتی، قبح زدایی و عادی سازی این نوع گفتمان در بین نوجوانان و جوانان و همچنین اقدام آخر بلاگر مدنظر در توهین به مقدسات، موجب نگرانی و نارضایتی و ناراحتی شدید کاربران فضای مجازی و جریحه‌دار شدن قلوب قاطبه مردم استان و سایر هموطنان شده بود.

وی خاطرنشان کرد: پرونده قضائی متشکله به لحاظ کیفرخواست دادسرا و نوع اتهامات، در دادگاه کیفری یک استان اردبیل رسیدگی خواهد شد./