کانون خانواده‌های اردبیلی گرمتر از گذشته شده است

معاون رییس کل دادگستری استان اردبیل از کاهش قابل توجه ورودی پرونده های اختلافات خانوادگی در سال 1401 در مقایسه با مدت مشابه خبر داد.

جلال آفاقی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رییس کل دادگستری استان اردبیل در گفتگو با اردبیل رسا با اشاره به کاهش ورودی طلاق به درخواست زوجه، صدور گواهی عدم امکان سازش به درخواست زوج و الزام به تمکین حوزه های قضایی استان در سال 1401 در مقایسه با مدت مشابه ماقبل، اظهار داشت: درحالی شاهد کاهش دعاوی خانوادگی در اردبیل هستیم که در طول پنج سال گذشته ورود پرونده های مربوطه به محاکم همواره روند افزایشی داشته است.

وی به ابتکار معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان از سال گذشته مبنی بر ارجاع کلیه درخواست های طلاق قضایی و الزام به تمکین به مشاورین خانواده و استفاده از مشاورین مذهبی در کنارروانشناسان اشاره کرده، افزود: با ابتکار موفق صورت گرفته و ارجاع دادخواست ها قبل از ثبت به مشاورین، در مجموع کل استان 5/19 کاهش طلاق به درخواست زوجه بوده است.

این مقام قضایی با اشاره به آمار کاهشی ودرصدهای تغییر سایر موضوعات مانند الزام به تمکین و صدورگواهی عدم امکان سازش به درخواست زوج در سطح استان، درصد تغییر برخی از شهرهای تابعه را تا حدود 60 درصد اعلام کرده، این دستاورد را موفقیتی بزرگ برای استان دانست.

آفاقی با قدردانی از تلاش های مشاورین خانواده در زمینه برقراری صلح وسازش در بین متقاضیان طلاق و حل و فصل اختلافات خانوادگی، بر تداوم این روند تاکید کرده، ازتقویت برنامه های تحکیم بنیان خانواده و کاهش طلاق در سال جاری خبر داد.

 

انتهای پیام/