مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل:

پیست‌ اسکی اجور سرعین برای زمستان آماده می‌شود

مدیرکل میراث‌ فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل از آماده شدن پیست‌ اسکی اجور و توسعه پیست‌ آلوارس مهرگان در شهرستان سرعین در راستای رونق گردشگری زمستانی در این استان خبر داد.

حسن محمدی ادیب روز سه‌شنبه در بازدید از پیست‌های اسکی اوجور و آلوارس مهرگان شهرستان سرعین در گفتگو با اردبیل رسا، اظهار کرد: عملیات اجرایی پروژه پیست اسکی اوجور تقریبا به اتمام رسیده و پس از احداث راه دسترسی می‌تواند به عنوان یکی از پیست‌های مطرح کشور مورد استفاده علاقه‌مندان قرار بگیرد.

وی ادامه داد: توسعه تاسیسات گردشگری زمستانی از جمله پیست‌های اسکی برای خروج استان از گردشگری فصلی است.

او تاکید کرد: پیست اسکی آلوارس مهرگان به عنوان قدیمی‌ترین پیست اسکی استان اردبیل آماده میزبانی از علاقه‌مندان و گردشگران است و این مجموعه برای سال‌های آینده برنامه‌های توسعه‌ دارد.

محمدی ادیب با اشاره به ظرفیت ویژه استان اردبیل برای توسعه گردشگری زمستانی، ادامه داد: اداره کل میراث‌ فرهنگی استان اردبیل از سرمایه‌گذاری در حوزه تاسیسات گردشگری زمستانی حمایت می‌کند.

وی گفت: با مشوق‌های خوبی که تاسیسات گردشگری اعم از مراکز اقامتی و آب‌های گرم معدنی و مراکز دیگر برای جذب گردشگران در نیمه دوم سال در نظر می‌گیرند، بهره‌برداری از پیست‌های اسکی در حال ساخت می‌تواند در تبدیل اردبیل به قطب گردشگری زمستانی در کشور موثر باشد./