مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل:

طرح توسعه گردشگری روستای الماس تا پایان سالجاری افتتاح می‌شود

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن به همراه معاون بازسازی بنیاد مسکن و مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل از پروژه طرح توسعه گردشگری روستایی الماس بازدید کرد.

به گزارش اردبیل رسا، معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن از روند پیشرفت پروژه و فعالیت‌های بنیاد مسکن استان در این راستا ابراز رضایت کرد و گفت : در استان اردبیل توجه به توسعه گردشگری روستایی همواره مورد توجه مسئولین بنیاد مسکن قرارگرفته و دراین رابطه احداث پروژه‌های باهدف گردشگری و رونق اقتصادی روستاها مدنظر می باشد.

وی گفت: برای اولین بار در سال گذشته سقف وام مسکن از 200 میلیون تومان به 350 میلیون تومان و از 200 هزار فقره به 350هزار فقره افزایش یافته است .

وی در رابطه با وام مسکن روستایی گفت: از سال 84 وام مسکن روستایی در حال پرداخت است و بانک‎های عامل نسبت به روستاها رویکرد مناسبی دارند بطوریکه از اول دی ماه 1402 پرداخت تسهیلات 350 میلیون تومانی آغاز شده و در 5 ماهه سال جاری بیش از 270 هزارنفر به بانک‌های عامل برای دریافت وام مسکن روستایی معرفی شده‌اند.

وی افزود: رونق ساخت و ساز در روستاها و مهاجرت معکوس موجب پیگیری متقاضیان تسهیلات مسکن روستایی شده به دلیل مهاجرت معکوس باعث شده که این امر خود رونق اشتغال و اقتصاد در روستاها را به دنبال داشته است.

دراین بازدید حامد کیخسروی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل نیز گفت: بمنظور توسعه گردشگری و رونق روستای الماس این پروژه از سال 96 با اعتبارات داخلی بنیاد مسکن شروع شده است.

وی افزود: دراین پروژه 19 واحد مسکونی (ویلایی) به صورت دوبلکس (دو طبقه) با زیربنای هر واحد 110 متر و 19 قطعه تفکیکی مابین 200الی300 متر احداث شده است که با 90 درصد پبشرفت فیزیکی تا پایان سالجاری به بهره برداری می رسد.

وی افزود: مصالحی که برای این پروژه مورد استفاده قرار می گیرد عمدتا تولید داخلی است و در کنار طراحی و نظارت عالیه بر روند اجرایی این پروژه ها سعی بر این بوده تا از کیفی‌ترین مصالح بومی برای ساخت مسکن استفاده شود.

کیخسروی افزود: در طراحی این پروژه‌ها نظارت عالیه از سوی بنیاد مسکن به صورت مرتب انجام می شود تا ساخت این واحدها و تحویل آن به بهترین و کیفی‌ترین شرایط انجام شود