مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر استان اردبیل:

هفت کوهنورد در ارتفاعات کوه سبلان نجات یافتند

مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر استان اردبیل گفت: نجاتگران این جمعیت هفت کوهنورد را در ارتفاعات سبلان نجات دادند.

به گزارش اردبیل رسا، روز یکشنبه از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل ، حمید قویدل اظهار کرد: طی تماس تلفنی مردمی با شماره ندای امداد ۱۱۲ معاونت امداد و نجات استان مبنی بر مفقودی هفت کوهنورد در ارتفاعات سبلان، بلافاصله یک تیم کوهستان متشکل از چهار نجاتگر جمعیت هلال احمر شهرستان مشگین‌شهر با یک دستگاه خودرو امدادی به منطقه حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: امدادگران پس از چند ساعت تلاش بی‌وقفه مفقود شدگان را در حوالی قله سبلان زیر سنگ محراب پیدا کرده و بعد از انجام اقدامات پیش‌بیمارستانی (درمان سرپایی بر روی ۲ نفر از مصدومان) آنها را به محل امن پناهگاه انتقال دادند.

وی با اشاره به فصل صعود به ارتفاعات در استان اردبیل گفت: کوهنوردان هنگام صعود در مناطق کوهستانی ضروری است لوازم و ابزار کوهنوردی اعم از لوازم فنی، پوشاک، تغذیه، وسایل امدادی و تلفن همراه داشته باشند.

کوه سبلان با ۴۸۱۱ متر بلندی از سطح دریا، سومین قله بلند ایران است که در شمال غرب کشور و در استان اردبیل قرار دارد ، این کوه در ۳۵ کیلومتری غرب شهر اردبیل و ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان مشگین‌شهر واقع شده و هر سال پذیرای بیش از ۱۰۰ هزار کوهنورد داخلی و خارجی می‌باشد.

کوهستان سبلان سه قله معروف دارد که قله بزرگ آن به سلطان و ۲ قله دیگر آن به هرم و کسری معروف هستند./