استاندار اردبیل:

نیروگاه ۲۰ مگاواتی مشکین‌شهر مشکلات را تا چند دهه رفع خواهد کرد

استاندار اردبیل با بیان این‌که افزایش تولید نیازمند زیرساخت‌های لازم است گفت: با تکمیل پست ۲۳۰ کیلوولت و نیروگاه ۲۰ مگاواتی مشکین‌شهر، مشکلات متعدد این شهرستان در حوزه برق تا چند دهه رفع خواهد شد.

به گزارش اردبیل رسا، سیدحامد عاملی شامگاه پنج‌شنبه در نشست صمیمی با جمعی از فعالان اجتماعی، نخبگان و منتخبان شهرستان مشکین‌شهر اظهار کرد: اشتغال‌زایی در استان اردبیل یکی از اصلی‌ترین نیازمندی‌های استان بوده و تنها راه اشتغال‌زایی افزایش تولید است.

وی افزود: افزایش تولید در هر بخشی نیازمند زیرساخت‌های لازم از جمله راه‌های مواصلاتی، برق، گاز و… است که طی یک‌سال اخیر برای حوزه‌های زیرساختی مذکور برنامه‌های تخصصی تدوین شده است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: اصلی‌ترین برنامه استان اردبیل در حوزه راه‌های مواصلاتی، اتصال شمال به جنوب استان از طریق بزرگراه و ارتقای دیگر راه‌های مواصلاتی استان است.

عاملی ادامه داد: اجرای پروژه‌هایی از جمله بزرگراه پارس‌آباد – مشکین‌شهر، بزرگراه مشکین‌شهر – اردبیل، بزرگراه اردبیل – سرچم، بزرگراه امیرکندی – سه‌راهی صحرا و بهسازی ۱۱۸ کیلومتر راه روستایی شهرستان مشکین‌شهر از جمله پروژه‌های زیرساختی در زمینه راه‌ها بوده و مجوز ماده ۲۳ بزرگراه مشکین‌شهر – پارس آباد هم پس از سال‌ها اخذ شد.

وی بیان کرد: فاز اول نیروگاه بخش خصوصی شهرستان مشکین‌شهر با اعتبار ۲۸۰میلیارد تومان در دهه فجر و فاز دوم در خرداد سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و مشکلات متعدد این شهرستان در حوزه برق تا چند دهه رفع خواهد شد.

استاندار اردبیل گفت: طی یک سال اخیر، برای رفع مشکلات حوزه برق در سطح استان اردبیل، ۲ پست فشار قوی ۲۳۰ کیلوولت که یکی در شهرستان مشکین‌شهر بوده و ۳ پست فشار قوی ۶۳ کیلوولت در سطح استان در دست اجرا بوده است.

برنامه جامع تأمین آب شرب استان اردبیل نیازمند اعتبار ۶هزار میلیارد تومانی است

عاملی افزود: برنامه جامع تأمین آب شرب استان اردبیل تدوین شده است و به اعتبار ۶هزار میلیارد تومان نیاز دارد که در راستای تأمین این اعتبار، اقدامات لازم در دستور کار است تا با اجرایی شدن کامل این برنامه، مشکلات فراوان تأمین آب شرب در سطح استان مرتفع شود.

وی ادامه داد: پروژه نهضت ملی مسکن در شهرستان مشکین‌شهر ۲هزار و ۴۴۱ متقاضی داشته که فونداسیون ۸۸۰ واحد به اتمام رسیده و برای اولین بار در سطح استان، در ساخت پروژه مسکن ملی از تکنولوژی قالب‌های تونلی استفاده می‌شود.

استاندار اردبیل بیان کرد: در بخش‌هایی از شهرستان مشکین‌شهر، ساخت‌وساز مسکن انجام شده ولی از زیرساخت‌های لازم همچون برق محروم هستند که رفع این مشکلات مورد توجه قرار دارد.

عاملی اظهار کرد: پروژه فاضلاب شهرستان مشکین‌شهر به طول ۲۰ کیلومتر در حال اجرا بوده که پس از بهره‌برداری از این پروژه، مشکلات شهرستان در حوزه فاضلاب رفع خواهد شد.

پایان پیام/