استاندار اردبیل:

نقش مهم خبرنگاران در تبیین مطالبات صحیح برای پیشرفت استان اردبیل/مهم‌ترین ابزار برای کار فرهنگی، ابزار رسانه و هنر است

استاندار اردبیل در جریان حضور در خبرگزاری‌ها و مجموعه‌های رسانه‌ای استان به‌مناسبت روز خبرنگار، ضمن تقدیر از خبرنگاران این مجموعه‌ها، گفت: کار رسانه‌ای سود مادی ندارد اما خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه، مجاهدانه در این مسیر قدم برمی‌دارند.

به گزارش اردبیل رسا، سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در جریان حضور در خبرگزاری‌ها و مجموعه‌های رسانه‌ای استان به‌مناسبت روز خبرنگار، ضمن تقدیر از خبرنگاران این مجموعه‌ها گفت: کار رسانه‌ای سود مادی ندارد اما خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه، مجاهدانه در این مسیر قدم برمی‌دارند.

وی افزود: پشتیبانی رسانه‌ای از اقدامات دولت اهمیت دارد و خبرنگاران و رسانه‌ها در تبیین مطالبات صحیح برای پیشرفت استان اردبیل می‌توانند نقش مهمی ایفا نمایند.

پیشرفت استان اردبیل نیازمند همراهی و حضور ویژه اصحاب رسانه است

استاندار اردبیل ادامه داد: پیشرفت استان اردبیل قطعاً نیازمند همراهی، دل‌سوزی و حضور ویژه اصحاب رسانه و فرهنگ است و برای ریل‌گذاری پیشرفت و توسعه استان، باید از ظرفیت رسانه‌ها استفاده کنیم و یقیناً تحقق این امر بدون همت این قشر مهم امکان‌پذیر نخواهد بود.

عاملی اظهار کرد: برای ایجاد تحول در استان اردبیل، تعیین یک مسیر مشخص که از نظر علمی، کارشناسی و اجرایی قابل دفاع باشد، ضرورتی بود که این مهم انجام شده است.

وی بیان کرد: بهبود وضعیت فعلی استان اردبیل در زمینه‌هایی مختلف از جمله وضعیت علمی دانش‌آموزان، دغدغه‌ای جدی فراتر از مباحث اداری است و باید از دستگاه‌های مربوطه مطالبه شود.

اقدامات مهمی در حوزه‌های آب و راه استان اردبیل انجام شده است/ امسال جزو استان‌های دارای ظرفیت بهره‌برداری از معادن فلزی شدیم

استاندار اردبیل تصریح کرد: طی یک سال اخیر اقدامات مهمی در حوزه آب استان اردبیل انجام و طرح جامع آب تدوین شده و در حوزه راه هم ۵۲ کیلومتر بزرگراه تکمیل و به بهره‌برداری رسید و همچنین در یک سال گذشته جزو استان‌های دارای ظرفیت بهره‌برداری از معادن فلزی شدیم.

عاملی گفت: توجه به موضوع اقتصاد و پیشرفت اقتصادی استان اردبیل، مهم بوده و در این راستا تقویت بخش خصوصی، تقویت زیرساخت‌ها و جلب مشارکت مردم از محورهای اصلی است و استان‌هایی که دارای بخش خصوصی توانمند هستند، مشکلی در مسیر پیشرفت اقتصادی خود ندارند.

اهمیت جلب مشارکت عمومی برای پیشرفت استان اردبیل

وی اظهار کرد: جلب مشارکت عمومی برای پیشرفت استان اردبیل هم در زمینه اجرا و هم در زمینه فکر دارای اهمیت است و باید زمینه تضارب نظرات مختلف فراهم شود که در این زمینه رسانه‌ها نقش مهمی دارند.

استاندار اردبیل بیان کرد: بحث سامان‌دهی آگهی اقدامی مورد نیاز و مهم است که در این راستا باید با انجام پیگیری‌های لازم، زمینه تقویت رسانه‌های داخل استان فراهم شود.

رسانه‌ها مطالبه‌گری خواسته‌های مردم را در اولویت قرار دهند

عاملی افزود: نقش مهم رسانه در آگاهی‌بخشی اجتماعی انکارناپذیر است و خبرنگاران از آن جهت که روابط وسیع‌تری با مردم دارند، باید ضمن در اولویت قرار دادن مطالبه‌گری خواسته‌های مردم، در انعکاس آن تلاش کنند.

وی ادامه داد: طی سال‌های گذشته، رسانه‌ها نقش بی‌بدیلی در اذهان عمومی و تعیین سرنوشت یک ملت داشته‌اند و از همین جهت تعامل بین دولت و اصحاب رسانه بسیار حائز اهمیت است.

استاندار اردبیل گفت: این اصحاب خبر و رسانه هستند که تاریخ شفاهی استان را نگارش می‌کنند و حضور و نگاهشان برای آیندگان نیز بسیار مهم است.

مهم‌ترین ابزار برای کار فرهنگی، ابزار رسانه و هنر است

عاملی تصریح کرد: رسانه‌های ارزشی نقش مضاعفی در تبیین آرمان‌های انقلاب اسلامی دارند و  انتقال اهداف ترسیم‌شده در قالب‌های خاص هنری به نسل امروز، یکی از رسالت‌های سنگین است.

وی اظهار کرد: فعالیت و تلاش شخص پیامبر(ص) در جامعه‌ای که در جهالت سرآمد بود، منجر به انقلاب فرهنگی در جامعه و جهانی شدن آن شد که این یک الگوی حقیقی برای همه تلاشگران عرصه فرهنگ است.

استاندار اردبیل بیان کرد: رقابت در عرصه فرهنگ امروز در سطح بین‌المللی صورت می‌گیرد و مهم‌ترین ابزار برای کار فرهنگی، ابزار رسانه و هنر است که تأثیرگذاری بی‌نظیری در جامعه به‌ویژه نسل امروز دارد.

لازم به ذکر است؛ استاندار اردبیل به‌مناسبت روز خبرنگار در خبرگزاری‌های صداوسیما، ایرنا، فارس، مهر، ایسنا، تسنیم، ایلنا و روزنامه ساوالان، مجموعه رسانه‌ای آریتان (ساوالان خبر)، موسسه کیهان، پایگاه خبری سبلان ما و سازمان فضای مجازی سراج حضور یافته و از خبرنگاران و فعالان این مجموعه‌ها تقدیر کرد.

انتهای پیام/آ