مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل خبرداد:

نامگذاری سالانه ۶۷۰ کودک اردبیلی به اسم ابوالفضل و عباس

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: اهالی اردبیل که به دیار عاشقان ابوالفضلی شهرت دارند، به اسم ابوالفضل و عباس عشق و علاقه خاصی دارند.

به گزارش اردبیل رسا، شهرام رسولی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با بررسی و ارزیابی دقیق به این نتیجه رسیدیم که در ۱۰ سال اخیر بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ کودک اردبیلی به نام مبارک ابوالفضل و عباس نامگذاری شده و خانواده‌ها از این اسامی استقبال خوبی را داشتند.

وی تصریح کرد: این نامگذاری عمدتاً به نام ابوالفضل، عباس و امیرعباس بوده که خانواده‌ها برای فرزندان پسر خود این اسم‌ها را انتخاب کردند.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: به طور متوسط سالانه ۶۷۰ کودک و نوزاد متولد شده در این استان به اسم ابوالفضل، عباس و عناوین شبیه آن نامگذاری می‌شوند که ما نیز آمادگی داریم در تغییر نام افراد به اسم ابوالفضل، عباس و امیرعباس اقدامات مناسب و قانونی را انجام دهیم.

رسولی افزود: در مجموع اهالی استان اردبیل در نامگذاری فرزندانشان به نام ائمه اطهار همیشه رغبت و علاقه بیشتری نشان دادند و همچنان این اسامی جز معروف‌ترین نامگذاری‌ها در استان اردبیل محسوب می‌شود.

مدیرکل ثبت احواث استان اردبیل خاطرنشان کرد: ثبت احوال استان اردبیل تلاش کرده تا در کوتاه‌ترین زمان خدمات ثبت احوال را برای صدور شناسنامه نوزادان انجام دهد که از طریق سامانه‌های الکترونیکی نیز زمینه و بستر این امر مهیا است تا با توجه به اسامی مورد قبول صدور شناسنامه نیز در کوتاه‌ترین زمان انجام شود.

انتهای پیام/