معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل:

منازل و محصولات تولیدی روستاییان بیمه می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به نقش مهم روستاییان در تولید و استقلال کشور گفت: منازل و محصولات تولیدی روستاییان با همکاری نهادهای حمایتی و محرومیت‌زدایی بیمه می‌شود.

به گزارش اردبیل رسا، سیدکمال‌الدین میرجعفریان عصر امروز در نشست هماهنگی بیمه منازل و محصولات تولیدی روستاییان که با حضور نمایندگان بیمه روستایی و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به درآمدهای اندک روستاییان، انتظار بر این است تا منازل، باغات و دام‌های روستاییان به‌صورت رایگان بیمه شده و در مواقع بروز حوادث نیز این قشر متحمل فشار اقتصادی نشوند‌.

وی افزود: خدمت به روستاییان به‌عنوان اقشار تولیدکننده و عاملان استقلال کشور باید سرلوحه اقدامات همه حوزه‌ها به خصوص نهادهای حمایتگر باشد و توجه به تقویت اقتصاد روستاها با هدف حفظ ماندگاری روستاییان نیز لازم است.

ضرورت استفاده از سود سرمایه‌گذاری نهادهای حمایتگر برای محرومیت‌زدایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل بیان کرد: با توجه به تجارب سایر استان‌ها در خصوص سرمایه‌گذاری نهادهای حمایتگر و استفاده از سود این سرمایه‌گذاری در راستای محرومیت‌زدایی، استفاده از این تجارب در استان اردبیل که دارای ظرفیت‌های خدادادی کم‌نظیر است، ضرورت دارد.

میرجعفریان تشریح کرد: بعضی از روستاهای استان اردبیل با وجود ظرفیت‌های کشاورزی و دامپروری، به‌دلیل نبود زیرساخت‌ها، دچار مهاجرت اهالی به شهرها می‌شوند که این مهاجرت، علاوه بر ایجاد حاشیه‌نشینی در شهرها و بروز برخی مشکلات، موجب کاهش تولیدات روستایی نیز می‌شود.

وی گفت: ایجاد واحدهای فرآوری متناسب با محصولات تولیدی روستاها و شهرهای کوچک استان اردبیل و توجه به عمران و آبادی روستا و همچنین تقویت اشتغال روستاها، از جمله اقداماتی لازم برای پررونق نگه داشتن روستاها است که باید دنبال شود.

پایان پیام/