مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان اردبیل خبر داد:

فسخ ۳۵ قرارداد راكد و آزادسازي ۱۰ هكتار زمين صنعتي در اردبیل

مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان اردبیل گفت: با برگزاري جلسات هیات حل اختلاف و داوری، قراردادهاي راكد و بلاتكليف در شهرك‌هاي صنعتي استان فسخ و خلع يد مي‌شوند.

هاشم علايي در گفتگو با خبرنگار اردبیل رسا اظهار کرد: هدف از برگزاری جلسات هیات حل اختلاف و داوری، رسیدگی به وضعیت قراردادهای راکد است تا در صورتی که زمینی از سوی سرمایه گذار بلاتکلیف مانده و به صورت راکد رها می‌شود، تعیین تکلیف شده و اراضی آزاد شده به سرمایه گذاران واقعی واگذار شود.

وي ادامه داد: در سال گذشته به وضعيت 92 قرارداد راكد در شهرك‌ها و نواحي صنعتي استان در جلسات هيات حل اختلاف و داوري رسيدگي شد كه این بررسی‌ها منتج به فسخ و آزاد سازی بيش از 10 هکتار زمین صنعتی در قالب 35 قرارداد شد و به مابقي قراردادها نیز مهلت دوباره برای اجرای طرح صنعتی داده شد.

علايي تصريح كرد: در سال جديد، برنامه بررسي و تعيين تكليف 170 قرارداد راكد در دست اقدام است تا قراردادهايي كه امكان اجرايي نخواهند داشت، فسخ و آزاد شوند.

مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي استان اردبیل افزود: در صورت عدم آزاد سازی این اراضی راکد، با گذشت زمان دیگر زمینی در شهرک‌های صنعتی وجود نخواهد داشت تا به سرمایه گذاران واقعی واگذار شود و شهرك‌هاي صنعتي جولانگاه دلالان و سفته بازان خواهد شد.

علايي از صاحبان قراردادهای راکد دعوت کرد تا هرچه سریعتر نسبت به تکمیل طرح صنعتی خود اقدام کنند در غیر اینصورت قراردادهای آنان با طرح در جلسات هيات حل اختلاف و با حکم قضایی فسخ و خلع ید خواهند شد.

وي با بیان اینکه بر اساس قانون، موظف به بازپس گیری اراضی راکد از صاحبان قراردادهاي راکد و بلاتکلیف هستیم، تاکید کرد: به منظور جلوگيري از عواقب و ضرر و زيان‌هاي احتمالي، هرگونه خرید و فروش اراضی و یا واحدهای تولیدی خارج از مجوز شرکت شهرک‌های صنعتی وجاهت قانونی نداشته و ممنوع است و خريداران بدون كسب مجوز از اين شركت، از خريد هرگونه اراضي در شهرك‌هاي صنعتي استان خودداري كنند./