رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌ احمر خبر داد؛

عضویت بیش از ۲ میلیون داوطلب در جمعیت هلال احمر

اردبیل- رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌ احمر کشور از عضویت بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار داوطلب در سطح کشور خبر داد.

به گزارش اردبیل رسا،  وحید سلیمی عصر دوشنبه در آئین نکوداشت خدمات داوطلبانه و تجلیل از خیرین و داوطلبان برتر هلال احمر استان اردبیل، اظهار کرد: این سازمان مبتنی بر علایق، مهارت‌ها و رشته‌های تحصیلی افراد برنامه‌ریزی کرده و متناسب با فعالیت‌های داوطلبانه در زمان بحران‌ها اقدام به فراخوان‌های متعدد می‌کند.

وی تصریح کرد: یکی از شاخص‌ها و معیارهای جامعه انسانی میزان خدمات داوطلبانه است و سازمان جوانان به عنوان درگاه‌های ورودی جمعیت هلال احمر تکالیفی برای استان‌ها مشخص کرده و برای افزایش کیفی و کمی داوطلبان برنامه‌ریزی کرده است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه شعار امسال روز جهانی داوطلبان با عنوان «امید و فراتر از آن، ایمان» اعلام شده بود، گفت: این روز مصداق عزیزانی است که در دلباختگی و یاری رساندن پرچمدار عشق و ایثار هستند و ردای تواضع به رنگ پرچمشان سفید است.

سلیمی با بیان اینکه ۲ میلیون و ۸۰۰ نفر در کشور عضو داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور هستند، افزود: این سازمان مبتنی بر علایق، مهارت‌ها و رشته‌های تحصیلی افراد و متناسب با فعالیت‌های داوطلبانه، پروژه‌ها و برنامه‌هایی در دست اجرا دارد و در زمان بحران‌ها هم اقدام به فراخوان‌های متعدد می‌کند.

ارائه ۹۵۰ نوع خدمت توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر در مناطق کم‌برخوردار

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به خدمات ارائه شده در بحث کاروان سلامت خاطرنشان کرد: ۹۵۰ نوع خدمات توسط داوطلبان جمعیت هلال احمر در مناطق کم‌برخوردار ارائه شده به طوری که در این زمینه ۱۶۷ هزار نفر از این خدمات بهره‌مند شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: همچنین در اجرای طرح ملی نذر خدمت که امسال با شعار «خادمان داوطلب مردمی برای توانمندسازی جوانان» تعریف شده، خادمان داوطلب مردمی در حوزه ارتقای سطح سلامت آب، در بحث‌های بهداشتی و درمانی، حوزه سلامت، بحث‌های معیشتی، بهداشتی، آموزشی و محرومیت‌زدایی در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور ارائه خدمات می‌کنند.

سلیمی بیان کرد: استان اردبیل بر اساس شاخص‌های سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در حوزه جذب و سازماندهی اشخاص حقیقی و حقوقی و هم در بحث برنامه‌های حمایتی و جذب منابع داوطلبی جز چهار استان برتر کشور است که بیانگر مدیریت خوب و تلاش همکاران هلال احمر است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: داوطلبان با اندیشه بشردوستی و مسئولیت‌پذیری در برابر جامعه، بدون هیچ چشم‌داشت دنیوی مرهمی بر آلام همنوعان هستند و اقدامات و فعالیت‌های آنها با هیچ معیاری قابل ارزش‌گذاری نیست.