معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل:

ظرفیت گاز استان اردبیل ۱۴ میلیون مترمکعب افزایش می‌یابد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: با تکمیل و بهره‌برداری از پروژه در حال اجرای خط دوم ۵۵ کیلومتری انتقال گاز به استان اردبیل (چلوند - اردبیل)، ظرفیت گاز استان با افزایش ۱۴میلیون مترمکعبی، به ۲۵میلیون مترمکعب خواهد رسید.

 به گزارش اردبیل رسا، سیدکمال‌الدین میرجعفریان پیش از ظهر امروز در بازدید از روند اجرای پروژه خط دوم انتقال گاز به استان اردبیل اظهار کرد: پروژه گازرسانی چلوند – اردبیل به‌عنوان خط دوم انتقال گاز به استان اردبیل، در کم‌تر از یک سال برنامه‌ریزی، تأمین بودجه ۱۴۰۰میلیارد تومانی و تعیین پیمانکار شد و به مرحله عملیات اجرایی رسیده که با تکمیل این پروژه، ظرفیت گاز استان از ۱۱ به ۲۵میلیون مترمکعب افزایش خواهد یافت.

وی افزود: پروژه گازرسانی چلوند – اردبیل به‌طول ۵۵ کیلومتر با خط لوله ۳۰ اینچ اجرا خواهد شد که در حال حاضر نزدیک به ۲۵ کیلومتر حفاری و ۱۰ کیلومتر خط لوله در محل پروژه دپو شده و ۴ کیلومتر از خط لوله جوش‌کاری شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل تصریح کرد: همچنین پروژه خط دوم انتقال گاز به شمال استان اردبیل نیز در حال حاضر بیش از ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با بهره‌برداری از این ۲ پروژه بزرگ و مهم گازرسانی استان، ظرفیت گاز خانگی، صنعتی و گلخانه‌ای افزایش یافته و مشکل افت گاز استان اردبیل رفع خواهد شد.