رئیس پلیس راهور اردبیل استان اردبیل:

طرح زوج و فرد در شهر اردبیل اجرا می‌شود

رئیس پلیس راهور استان اردبیل گفت: پلیس راهور پس از آماده شدن زیر ساخت‌های مانیتورینگ ترافیک شهری آماده اجرای طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر است.

به گزارش اردبیل رسا، سید حجت فتاحی در دیدار با اصحاب رسانه با بیان اینکه گره ترافیکی اردبیل روز به روز محکم تر می‌شود، اظهار کرد: طرح زوج و فرد مرکز شهر اردبیل در شورای ترافیک تصویب و مجوز آن از وزارت کشور اخذ شد که در همین خصوص پلیس راهنمایی و رانندگی آماده اجرای این طرح است.

وی با اشاره به زمان اجرای طرح زوج و فرد، گفت: پس از تکمیل زیرساخت‌های مانتیورینگ و دوربین‌های میدانی توسط شهرداری، طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر اجرا خواهد شد.

رئیس پلیس راهور اردبیل استان اردبیل عنوان کرد: اگر فکری به حال ترافیک استان اردبیل نشود روز به روز و سال به سال وضعیت بغرنج تر خواهد شد و صرف برخورد سلبی پلیس به هیچ وجه کافی نخواهد بود.

وی گفت: وجود ادارات، سازمان‌ها و نهادهای مختلف اداری، سیاسی، فرهنگی و همچنین مطب پزشکان فاقد پارکینگ مهم ترین عوامل ایجاد ترافیک در هسته مرکزی شهر است.

فتاحی در خصوص جولان وانت بارهای میوه فروش اذعان کرد: طی ۷ ماه گذشته پلیس بار وانت بارهای میوه فروش را بیش از ۶ هزار بار جریمه کرده‌است اما قطعا صرف اعمال قانون جوابگو نیست.

وی یادآورد شد: شهرداری نقاط مختلف را برای تجمع وانت بارها مشخص کرده که امیدواریم با همت جمعی انتقال این وانت بارها به مراکز مشخص صورت گیرد تا باری از ترافیک شهری تقلیل یابد.

رئیس پلیس راهور استان اردبیل با بیان اینکه ۸۶ درصد مجروحین سانحه‌های رانندگی درون شهری در استان اردبیل در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهند، گفت: توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی، اقدامات درمانی و بیمارستانی به موقع، مسیرهای مناسب و امن و‌‌‌… می‌تواند در بحث نجات جان مجروحین تصادفات رانندگی دخیل باشد.

فتاحی درخصوص ایجاد حرکات نمایشی و لایی کشیدن در سطح معابر شهری، تصریح کرد: پلیس راهور با افرادی که تخلفات حرفه‌ای و حادثه ساز انجام می‌دهند برای بار اول، دوم و سوم به ترتیب ۷، ۱۵ و ۳۰ روز توقیف وسیله نقلیه در نظر گرفته به علاوه این افراد ضمن معرفی به مراجعه قانونی جهت انجام تستهای روانشناسی به پزشکی قانونی نیز معرفی می‌شوند.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل تشریح کرد: طی سال‌های ۹۸، ۹۹، ۱۴۰۰ کاهش فوتی‌های ناشی از تصادفات رانندگی را در سطح استان داشتیم که اما این میزان از سال ۱۴۰۱ و همچنین ۷ ماهه امسال نسبت به سال‌های قبل افزایش یافته است./فارس