مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل:

ضرورت اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع حوادث /سطح ايمني شهرك‌هاي صنعتي اردبيل افزايش می‌یابد

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: رعایت پدافند غیرعامل در شهرک های صنعتی به عنوان مراکز حساس و حیاتی کشور امری ضروری است که تلاش می شود با اقدامات پیشگیرانه، خسارات حاصل از وقوع حوادث احتمالی به کمترین میزان ممکن کاهش یابد.

محمد اهلي در گفتگو با اردبیل رسا به مناسبت فرا رسیدن هفتم مهرماه، روز ایمنی و آتش نشانی، اظهار داشت: شهرک های صنعتی به لحاظ حجم عظیم سرمایه گذاری های صورت گرفته و وجود صنایع تاثیرگذار در آن، از اهمیت بسزایی در حفظ تولید و اشتغال کشور دارند که صیانت از این سرمایه های ملی و آمادگی در مقابل حوادث امری لازم و ضروری است.

وی با بیان اینکه اقدامات لازم برای ایمن سازی واحدهای تولیدی در مقابل حوادث، به طور جد در شرکت شهرک های صنعتی پیگیری و عملیاتی می شود، خاطرنشان کرد: احداث ایستگاه های آتش نشانی از جمله این اقدامات برای صیانت از اموال واحدهای تولیدی است که در این راستا تاكنون 6 ایستگاه آتش نشانی در شهرک های صنعتی استان احداث و تجهیز شده است.

اهلی از دیگر اقدامات این شرکت را شناسایی واحدهای پرخطر برشمرد و افزود: شناسایی واحدهای پرخطر یکی از اقدامات اساسی این شرکت در حوزه صیانت از اموال و جان واحدهای تولیدی است که تاکنون 530 واحد تولیدی در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی استان مورد ممیزی و بازدید میدانی قرار گرفته و برنامه ریزی ها برای کاهش وقوع حوادث و همچنین پيشنهادات اصلاحي و برگزاری دوره های آموزشی براي دفع خطرات احتمالي به واحدهای پرخطر ارائه شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل اشاره ای هم به نصب شیرهای هیدرانیت در شهرک های صنعتی کرد و تصریح کرد: شیرهای هیدارنیت نقش بسزایی در کاهش مدت زمان امداد رسانی به واحدهای تولیدی در مواقع آتش سوزی دارند که بدین منظور تاکنون 173 شیر هیدرانیت در نزدیکی واحدهای پرخطر نصب و راه اندازی شده است.

وی در پایان از تلاش های خاضعانه آتش نشانان و فداکاری های آن تشکر و قدردانی کرد و بر نقش مهم آنان در صیانت از جان و مال مردم تاکید کرد.

 

انتهای پیام/