موانع پرداخت وام مسکن روستایی در اردبیل برطرف شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: دستگاه‌های مربوطه باید نسبت به رفع موانع پرداخت وام به متقاضیان ساخت مسکن روستایی اقدام کنند.

به گزارش اردبیل رسا، سیدکمال‌الدین میرجعفریان در نشست بررسی سهم بانک‌های عامل در پرداخت وام‌های طرح نهضت ملی مسکن بیان کرد: استفاده از همه ظرفیت بانک‌ها برای پرداخت وام‌های طرح نهضت ملی مسکن در استان اردبیل و تسهیل در پرداخت این وام‌ها ضروری است.

وی افزود: اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان اردبیل باید با هماهنگی بانک‌های عامل استان سهم ۲ ساله استان در پرداخت وام بانکی به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن را که حدود ۳۲هزار واحد مسکونی است، به تفکیک بانک‌های عامل و به‌صورت پروژه‌های مسکونی، خودمالکی و یا تلفیقی، سریعا تهیه وجهت اجرا به بانک‌های استان اعلام کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: با توجه به این‌که فعلا ۱۹هزار و ۵۰۰ متقاضی برای طرح اقدام ملی تأیید شده‌اند، بانک‌ها باید به نسـبت سهم تعيين‌شده برای برنامه ۲ ساله، پرداخت تسهیلات برای متقاضیان تأییدشده را عملیاتی کنند.

لزوم رفع موانع پرداخت وام به متقاضیان ساخت مسکن روستایی

میرجعفریان بیان کرد: دفتر امور روستایی استانداری اردبیل هم باید با همکاری بنیاد مسکن و با هماهنگی فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها و استفاده از ظرفیت دهیاری‌ها، نسبت به رفع موانع پرداخت وام به متقاضیان ساخت مسکن روستایی اقدام کند و همچنین نسبت به تخصیص سهمیه استانی وام‌ها به روستاهای استان توسط بانک‌های عامل و نظارت بر پرداخت وام‌ها اقدام و نتیجه را در اسرع وقت گزارش کند.

وی تصریح کرد: بانک‌هایی که در پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن و تسهیلات تولید، عملکرد بهتری داشته باشند و به اندازه سهم اعتبارات اعلام‌شده و بیش‌تر از آن را پرداخت کنند، در ارزیابی‌های استانی مورد توجه قرار گرفته و عوامل پیمانکاری و دستگاه‌های اجرایی استان برای انتقال حساب‌های خود به این بانک‌ها هدایت می‌شوند.

 

انتهای پیام/