مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل:

صنعتگر اردبیلی موفق به کسب دیپلم افتخار جشنواره سرو سیمین شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از کسب دیپلم افتخار صنعتگر اردبیلی رشته گلیم ورنی در هفتمین جشنواره بین‌المللی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر خبر داد

حسن محمدی ادیب در گفتگو با خبرنگار اردبیل رسا، اظهار کرد: صنعتگر اردبیلی در هفتمین جشنواره بین‌المللی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر و در رشته گلیم ورنی موفق به کسب دیپلم افتخار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: 13 اثر از صنعتگران استان اردبیل در این جشنواره در رشته‌های مختلف پذیرفته شده بودند که در نهایت و در مراسم اختتامیه ندا دلنواز در رشته گلیم ورنی دیپلم افتخار دریافت کرد.

او تاکید کرد: صنایع‌دستی استان اردبیل در سطح ملی و بین‌المللی و در رشته‌هایی مثل بافته‌های داری از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و در این جشنواره آثاری در رشته‌های بافته‌های داری، گلیم و ورنی، ساخت زیورآلات فلزی، سفال و سرامیک از هنرمندان اردبیلی پذیرفته شده بودند.

ادیب ادامه داد: بافته‌های داری استان به عنوان مهم‌ترین محصولات صادراتی استان در حوزه صنایع‌دستی محسوب می‌شوند و در این جشنواره چهار داور ایرانی و سه داور خارجی آثار حاضر را داوری کرده بودند و آثار توسط پنج ارزیاب خارجی نیز ارزیابی شده بودند که نشان دهنده ارزش و جایگاه آثار منتخب است.

 

انتهای پیام/