مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل:

صدور پروانه تاسیس ۱۰ شهرک صنعتی غیردولتی در اردبیل/ پروانه بهره‌برداری ۲ شهرک صادر شد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: در حال حاضر برای ۱۰ شهرک صنعتی غیردولتی مجوز پروانه تاسیس صادر شده است.

محمد اهلی در گفتگو با اردبیل رسا، اظهار کرد: در حال حاضر در استان اردبیل برای ۱۰ شهرک صنعتی غیردولتی مجوز پروانه تاسیس صادر شده که این آمار در مقایسه با میانگین کشوری از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

وی افزود: ایجاد شهرک های غیردولتی در راستای تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی است که با هدف استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت ها و توسعه واحدهای تولیدی انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از حمایت قاطع مسؤولان استانی از سرمایه‌گذاران و احداث شهرک‌های غیردولتی خبر داد و تصریح کرد: آمار احداث شهرک‌های خصوصی در استان اردبیل بسیار فراتر از میانگین کشوری است به نحوی که استان اردبیل جزو استان‌های پیشرو در احداث این نوع شهرک‌ها است.

اهلی ادامه داد: از میان ۱۰ پروانه تاسیس صادر شده تاکنون برای ۲ شهرک خصوصی، پروانه بهره‌برداری صادر شده است و مابقی شهرک‌ها نیز در حال ساخت‌وساز و اجرای طرح‌های تولیدی خود هستند.

وی با بیان اینکه شهرک‌های غیردولتی همانند شهرک‌های دولتی از مزایای یکسانی برخوردار هستند، تصریح کرد: این شهرک‌ها همانند شهرک‌های دولتی، دارای معافیت مالیاتی ۷ تا ۱۳ ساله بوده و مدیریت آن کاملاً در اختیار بخش خصوصی و خود سرمایه‌گذار است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل مساحت حال حاضر شهرک‌های غیردولتی استان اردبیل را ۲۶۰ هکتار اعلام و بر تداوم حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تاکید کرد.

انتهای پیام/