شهرک گلخانه‌ای در شهرستان نمین ایجاد می‌شود

استاندار اردبیل گفت: تقویت و توسعه کشت گلخانه‌ای در سطح استان اردبیل در دستور کار قرار دارد و با توجه به ظرفیت‌های شهرستان نمین در این بخش، شهرک گلخانه‌ای ۵۰ هکتاری در این شهرستان ایجاد می‌شود.

به گزارش اردبیل رسا، سیدحامد عاملی ظهر امروز در جریان سفر خود به شهرستان نمین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال آینده موقعیت مکانی ۵۰۰ هکتار گلخانه در سطح استان اردبیل شناسایی خواهد شد و شهرستان نمین نیز دارای ظرفیت‌های بسیار مناسبی در این حوزه بوده و از این رو مقرر شد تا با انجام مکان‌یابی و بررسی‌های لازم شهرک گلخانه‌ای ۵۰ هکتاری در این منطقه ایجاد شود.

وی افزود: این شهرستان به لحاظ گردشگری نیز دارای پتانسیل‌های بسیار مناسبی است که متاسفانه در طی سالیان گذشته مغفول مانده و لذا طبق تصمیمات اتخاذ شده مقرر شد تا زیرساخت‌های گردشگری در این شهرستان توسعه یابد و حرکت‌های تحول آفرین در این بخش از سال آینده در شهرستان نمین آغاز خواهد شد.

ناحیه صنعتی در شهرستان نمین ایجاد می‌شود

استاندار اردبیل با اشاره به ایجاد ناحیه صنعتی در شهرستان نمین بیان کرد: تقویت و توسعه بخش صنعت در این شهرستان نیز از دیگر مباحث مورد توجه بوده و از این رو یک ناحیه صنعتی در این منطقه ایجاد می‌شود و زیرساخت‌های لازم برای این ناحیه صنعتی را نیز فراهم خواهیم کرد.

عاملی ادامه داد: مباحث اقتصادی در اولویت کاری ما قرار دارد و با توجه به ظرفیت‌های شهرستان نمین تلاش داریم تا با انجام طرح‌ها و فعالیت‌های جدید در این منطقه، شاهد رونق اقتصادی این منطقه و استان اردبیل باشیم و در این راستا نیز زیرساخت‌های لازم جهت توسعه اقتصادی و ثروت آفرینی برای مردم را فراهم خواهیم کرد.

کلنگ‌زنی احداث درمانگاه تامین اجتماعی نمین

وی با اشاره به کلنگ زنی احداث درمانگاه تامین اجتماعی نمین گفت: در حال حاضر ۶۳ درصد از مردم شهرستان نمین تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و لذا این منطقه نیازمند بهره‌مندی از مراکز درمانی مناسب و در شان مردم بوده و از این رو عملیات احداث درمانگاه تامین اجتماعی در این شهرستان آغاز شد و انتظار می‌رود که تا دهه فجر سال آتی به بهره‌برداری برسد.

استاندار اردبیل بیان کرد: پیست اسکی روی چمن فندقلو تا خردادماه سال آینده تکمیل می‌شود و فاضلاب بخشی از شهرستان نمین نیز در سال آینده با ۸۰ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری می‌شود.

انتهای پیام/