امام جمعه اردبیل:

شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ ‌استان اردبیل در تهران مالیات می‌دهند

امام جمعه اردبیل گفت: شایسته نیست شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ فعال در استان اردبیل مالیات خود را در مرکز کشور و یا سایر استان‌ها پرداخت کنند بلکه بهتر است این قوانین ظالمانه در حق استان‌های محروم اصلاح شود.

به گزارش اردبیل رسا،  آیت‌الله سید حسن عاملی عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان اردبیل که با حضور رییس قوه قضاییه در تالار ولایت برگزار شد، اظهار داشت: نمونه‌ای از این قواین ظالمانه در حق استان‌های محروم ارزش افزوده اعمال شده از محل فعالیت کارخانه‌های بزرگ است که همیشه استان‌های کوچک و محروم از این منابع سرشار بی‌بهره بودند.

وی تصریح کرد: شایسته نیست شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ فعال در استان اردبیل مالیات خود را در مرکز کشور و یا سایر استان‌ها پرداخت کنند بلکه بهتر است این قوانین ظالمانه در حق استان‌های محروم اصلاح شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل از بازرسی و دادستانی کشور خواست تا به موضوع ترک فعل مدیران رسیدگی کرده و اجازه ندهند تا حقوق بیت‌المال تضییع شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل رعایت انصاف، عدالت و تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها را یادآور شد و بیان کرد: حکم دستگاه قضا باید فصل‌الخطاب در رسیدگی به پرونده‌ها باشد و در کنار آن اصلاح تلقی باور مردم ما در ابعاد مختلف می‌تواند دستگاه قضا را به ملجع و پناهگاهی امر به آحاد جامعه تبدیل کند.

عاملی اصلاح قوانین ناکارآمد و امر پیشگیری و بهداشت قضایی را بسیار مهم اعلام کرد و ادامه داد: ما به قوانین پیشرفته و سیستم هوشمند نیاز داریم تا آسیب‌‌ها برطرف و نقاط قوت مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: در کنار تفویض برخی از اختیارات به استان‌ها، بهتر است قوانین مترقی در مرحله تصویب و اجرا مورد توجه باشد و بازدارندگی مجازات را نیز لحاظ کنیم.

امام جمعه اردبیل افزود: متأسفانه برخی قوانین ظلم در حق استان‌های محروم و کم توان کشور است که با تدبیری مناسب در این بخش می‌توان اصلاح‌گری را انجام داد.