فرماندار سرعین خبرداد:

سفر ۷ میلیون گردشگر به سرعین

فرماندار سرعین از ورود 7 میلیون مسافر به شهر توریستی سرعین در نیمه اول سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اردبیل رسا، باقر باقرزاده عصر امروز در آیین گرامیداشت روز روستا و عشایر که در سالن تبلیغات اسلامی سرعین برگزار شد، اظهار کرد: شهر توریستی سرعین امسال شاهد ورود ۷ میلیون مسافر بود که از نظر کمی و کیفی برای این شهر توریستی ثروت‌آفرینی قابل توجهی را رقم زد؛ اما جای بسی تاسف دارد که روستاهای ما از این نعمت محروم‌اند در حالی که تمامی روستاهای ما منطقه نمونه گردشگری است.

وی افزود: ثروت حاصل از ورود این تعداد از مسافر باید در تمامی نقاط شهرستان توزیع شود و اگر این که رویکرد تلفیق کشاورزی، دامداری و گردشگری در سرعین اتفاق بیفتد مسافران از تولیدات بومی بهره‌مند خواهند شد.

فرماندار سرعین تصریح کرد: یکی از مولفه‌های مهم زندگی در هر جامعه امنیت و سلامت است که متاسفانه در اغتشاشات اخیر دشمن با ابزارهای رسانه‌ای و تهییج احساسات سعی در از بین بردن این نعمت پنهان الهی را داشتند.

وی بیان کرد: روستاها سرمنشا حیات کشورها است از این رو باید برای مهاجرت معکوس زیرساخت‌های عمرانی و رفاهی روستاییان فراهم شود، از این رو طرح هادی در روستاهای شهرستان آغاز و تا اتمام تمامی معابر خاکی ادامه خواهد یافت.

باقرزاده با اشاره به اینکه از ظرفیت نمایندگان و استاندار اردبیل برای عمران شهرستان بهره خواهیم برد، گفت: سرعین به سرزمین چشمه‌های بهشتی معروف است و این جای تاسف است که در این شهرستان دچار کمبود آب شرب باشیم؛ رویکرد ما در شهرستان بهره‌مندی تمامی روستاها از آب شرب پایدار و مطمئن است که از سال گذشته تمامی امکانات و اعتبارات برای تحقق این مهم بسیج شده است.

پایان پیام/