دستغیب: برای صیانت از «بیت المال» هیچ خط قرمزی نداریم

نشست مدیران کل دیوان محاسبات استان ها با حضور رئیس کل، دادستان، حاکم شرع، معاونان و مدیران دیوان محاسبات و همچنین رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اردبیل رسا، سید احمدرضا دستغیب در این نشست ضمن تاکید بر لزوم افزایش حساسیت نسبت به حفظ «بیت المال» در تمام دستگاه های کشور، گفت: صیانت از «بیت المال» و «اموال عمومی» وهمچنین بررسی نحوه عملکرد دستگاه های مختلف وظایفی است که قانون بر عهده دیوان محاسبات کشور گذاشته است و ما هم برای انجام این وظایف تمام تلاشمان را به کار می گیریم.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن تاکید بر شأن بالای نظارتی دیوان محاسبات، خاطر نشان کرد: اگر کوچکترین انحرافی در دورترین نقطه کشور اتفاق بیفتد، همه مسئول هستیم و باید با آن مقابله کنیم و در مسیر محافظت از بیت المال هیچ خط قرمزی برای دیوان محاسبات وجود ندارد.

 

دکتر دستغیب با بیان اینکه تعامل بین دیوان محاسبات کشور و سایر دستگاه های نظارتی از جمله کمیسیون اصل ۹۰ مجلس باید افزایش یابد، گفت: نظارت بر شرکت های با مالکیت عمومی در حال حاضر، در دستور کار دیوان قرار گرفته و انشاالله با کمک سایر مجموعه های نظارتی این مطالبه محقق خواهد شد.

 

وی در بخش دیگری از این نشست با اشاره به لزوم تقویت سیاست های پیشگیرانه در دیوان محاسبات، اظهار داشت: برپایی چنین جلساتی، افزون بر شناسایی مشکلات و خلاها در مراکز استانی، موجب هماهنگی و وحدت رویه در نظارت اثرگذار نیز خواهد شد.

 

انتهای پیام/