درخشش هنرمندان اردبیلی در جشنواره تئاتر رضوی

«فرشید سلامت» و «آرین محمدی» در شانزدهمین جشنواره ملی «تئاتر رضوی» مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش اردبیل رسا، شانزدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی به دبیری «کوروش زارعی» از یکم تا پنجم خرداد 1402 با اجرای 14 گروه نمایشی صحنه‌ای در تالار پتروشیمی تبریز با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف برگزار شد.

بر اساس آرای «علی استادی»، «ایوب آقاخانی» و «سیروس همتی» داوران شانزدهمین دوره جشنواره «تئاتر رضوی»، «فرشید سلامت» و «آرین محمدی» از هنرمندان تئاتر اردبیل با نمایش «روز بر می‌آید»، شایسته تقدیر بازیگری شدند.

همچنین در این جشنواره، «رامین قاسمی» و «مونا محمدنژاد» برای آهنگسازی و بازیگری در نمایش«روز بر می‌آید»، کاندیدای دریافت جایزه موسیقی و بازیگری زن شده بودند.

نمایش«روز بر می‌آید» داستان زندگی خانواده‌ای است که پسر بیماری دارد و زندگی این پسر با یحیی که نظرکرده امام رضا(ع) است، گره می‌خورد. این نمایش را «ایوب آقاخانی» نوشته و «غریب منوچهری» کارگردانی کرده است. «فرشید سلامت»، «مجید برجعلیزاده»، «بهمن صفاریان»، «مونا محمدنژاد» و «آرین محمدی» در نمایش «روز بر می‌آید» ایفای نقش کرده‌اند.

دیگر عوامل نمایش عبارتند از: مشاور کارگردان: «اکبر صادقی»، دستیار کارگردان: «نسترن اکبرزاده»، طراح صحنه: «غریب منوچهری»، طراح نور: «یاشار منوچهری»، سرپرست گروه موسیقی: «رامین قاسمی»، طراح پوستر و بروشور: «محمد منوچهری»، طراح لباس: «مونا محمدنژاد»، گریم: «نیلوفر منافی»، ویدیو گرافیک: «نسترن اکبرزاده»، عکس و فیلم: «محمد باوفا»، مدیر صحنه: «وحید خاکپور»، دستیاران صحنه: «ابوالفضل فرزانه» و «نسرین هوشیار» و اجرای دکور: «سعید فتاحی» و «بهرام نصرالهی»./