مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل خبرداد:

خسارت سنگین سیل به نقاط مختلف استان اردبیل

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل با اشاره به بارش سنگین باران در همه شهرستان‌های استان، از خسارات این سیل به روستاها، مزارع کشاورزی و واحد‌های پرورش ماهی خبر داد ‌و گفت: اعضای ستاد مدیریت بحران از جمله عوامل راهداری و هلال احمر در مناطق آسیب‌دیده از سیل در حال فعالیت هستند.

به گزارش اردبیل رسا، مهدی خدمتی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: در پی اخطار نارنجی مدیریت بحران و آماده‌باش فرمانداران، از بعدازظهر روز گذشته شاهد بارش سنگین باران در همه شهرستان‌های استان اردبیل بودیم.

وی افزود: این بارش‌ها باعث خسارت سنگین به ۶۴ روستای مشکین‌شهر و تعدادی واحد پرورش ماهی در روستای کنگرلو و تعدادی مزارع کشاورزی و احشام و باغات شده که عوامل هلال احمر در حال امدادرسانی به روستاهای آسیب‌دیده هستند.

لزوم آزاد گذاشتن مسیر سیلاب برای جلوگیری از خسارت در مواقع بحرانی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل ادامه داد: سیل در شهرستان انگوت به ۱۱ روستا خسارت زده و باعث مسدود شدن راه‌های ارتباطی شده است که عوامل راهداری در حال بازگشایی این مسیرهای آسیب‌دیده هستند و در شهرستان کوثر نیز ۵ روستا خسارت دیده‌اند و در شهرستان پارس‌آباد هم سیل باعث مسدود شدن مسیر کانال‌های آب شده است.

خدمتی تصریح کرد: بر اثر جاری شدن سیل، پل بنیادآباد در جاده اردبیل – سرچم تخریب و موجب مسدود شدن این جاده شده که برای حل این مشکل اکیپ راهداری با تمام قوا در حال فعالیت هستند و مسیر جایگزین برای جاده مسدودشده تعیین شده است.

وی اظهار کرد: احداث ساختمان، خانه و واحد‌های پرورش ماهی در مسیر سیلاب باعث خسارت دیدن این اماکن در مواقع بحرانی جاری شدن سیل می‌شود که لازم است مسیر سیلاب آزاد گذاشته شود.

پایان پیام/