خبرنگار اردبیلی در نقش سردار ساسانی سریال سلمان فارسی

عسگر گنجه خبرنگار سابق صداوسیمای مرکز اردبیل در سریال تاریخی سلمان فارسی ایفای نقش می کند.

به گزارش اردبیل رسا، سریال سلمان فارسی به کارگردانی سید داود میرباقری که سابقه ساخت سریال امام علی و مختارنامه و…را در کارنامه دارد از ۲۰ آذرماه ۱۳۹۸ شروع به تصویربرداری شده و از شهرهای کرمان، قشم، جلفا، شاهرود، تهران و …گذر کرده است.

در این سریال عسگر گنجه یکی از همراهان انوشیروان است که وی را در سکانس‌های مختلف همراهی می‌کنند.

این هنرمند موفق از ۱۶ سالگی با تئاتر دوران هنری‌اش را آغاز کرده و وارد عرصه خبرنگاری شده است و اکنون به‌عنوان بازیگر در سریال سلمان فارسی نقش ایفا می‌کند.

در کارنامه هنرمند اردبیلی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی مستند، سردبیری و گویندگی خبر و همچنین تعزیه‌خوانی به چشم می‌خورد.

همراهان برای ایفای نقش در این سریال، علاوه بر سوابق هنری و تئاتر، آموزش‌های خاصی ازجمله اسب‌سواری دیده‌اند که بر جذابیت نقش‌هایشان می‌افزاید.

سریال سلمان فارسی علاوه بر بازیگران ایرانی از بازیگران خارجی نیز بهره می‌برد که ادغام بازیگران ایرانی و خارجی بر بین‌المللی بودن این سریال صحه می‌گذارد.

 این مجموعه به دوران زندگی، زمانه و مهاجرت سلمان فارسی، صحابهٔ ایرانی پیامبر گرامی اسلام از تولد تا صدر اسلام را در سه مقطع ایران دورهٔ ساسانی، بیزانس و حجاز صدر اسلام خواهد پرداخت و قرار است در ۵۲ قسمت در طی حدود ۵ سال ساخته شود.

مجموعه‌ مذهبی سلمان فارسی  ازجمله کارهای الف ویژه تلویزیون محسوب می‌شود که در داخل و خارج از ایران فیلم‌برداری خواهد شد.

برای تولید این مجموعه تقریباً ۱۲ هزار دست لباس طراحی و تولیدشده است. با توجه به تاریخی بودن سریال از طراحی خاص صحنه، ابزارآلات و لباس‌ها برای نشان دادن اصالت تاریخی اثر استفاده‌شده است. لوکیشن‌های تیسفون، جی و حجاز در قالب ۳۰ کارگاه دکورسازی از طراحی کشتی گرفته تا تمامی ظرافت‌های هنری دوران ساسانی، بیزانس و ابتدای ظهور اسلام ساخته می‌شوند.