دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل:

جهش تولید با مشارکت مردمی استراتژی مهم توسعه اقتصادی است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل گفت: جهش تولید با مشارکت مردمی در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۳ به عنوان یک استراتژی مهم در توسعه اقتصادی کشورها مطرح شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اردبیل رسا، حجت الاسلام سیدابراهیم میرعباس زاده در گفت‌وگو با مهر، اظهار کرد: جهش تولید با مشارکت مردمی در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۳ به عنوان یک استراتژی مهم در توسعه اقتصادی کشورها مطرح شده است که این مفهوم به ایجاد ارتباط و همکاری نزدیک بین دولت، بخش خصوصی و جوامع محلی تاکید دارد تا منجر به افزایش تولید، ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی شود.

وی با بیان اینکه با مشارکت فعال مردم در فرآیندهای تولید، تجارت و خدمات، امکان ایجاد تولیدات نوآورانه و با کیفیت بالا افزایش می‌یابد، گفت: همچنین ایجاد ارتباط بین دولت و مردم بهبود سیاست‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای را به همراه خواهد داشت و زمینه‌ساز تحقق اهداف اقتصادی و اجتماعی می‌شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل بیان کرد: از مزایای جهش تولید با مشارکت مردمی می‌توان به افزایش تنوع تولیدات، افزایش توان رقابتی در بازارهای بین‌المللی، اشتغالزایی و افزایش تولیدات صادراتی اشاره کرد و در کل این رویکرد می‌تواند به توسعه پایدار و پررونق اقتصادی منجر شود.

حجت‌الاسلام میرعباس زاده افزود: برای رسیدن به جهش تولید با مشارکت مردمی لازم است دولت‌ها، سیاست‌ها و برنامه‌های حمایتی و تشویقی را تدارک ببینند و بخش خصوصی نیز باید به ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همکاری با جوامع محلی توجه کند و مردم باید به عنوان شریکان اصلی در فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی شناخته شوند.

وی با بیان اینکه همه اقشار جامعه باید در این فرآیند مشارکت فعال داشته باشند تا بتوان به توسعه اقتصادی پایدار و پویا دست یافت، گفت: جهش تولید با مشارکت مردمی می‌تواند به فرآیندی موفق برای ایجاد توسعه اقتصادی پایدار و رونق بخش‌های مختلف اقتصادی تبدیل شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل خاطرنشان کرد: این الگوی تعاملی می‌تواند به افزایش رفاه اجتماعی، ایجاد توازن در توزیع درآمد و افزایش کیفیت زندگی مردم منجر شود، از این رو، توسعه و پیشرفت اقتصادی کشورها به وفور از همکاری و مشارکت مردمی در فرایندهای تولید و اقتصادی نهایت استقبال می‌کند.