مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل خبرداد:

ثبت‌نام ۱۳ هزار جوان در سامانه هلال احمر استان اردبیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: تاکنون ۱۳ هزار و ۵۱۶ جوان اردبیلی در سامانه هلال احمر استان ثبت‌ نام کرده‌اند.

به گزارش اردبیل رسا، حمید قویدل عصر امروز در آیین نکوداشت خدمات داوطلبانه و تجلیل از بازنشستگان، همکاران، امدادگران، داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل، با اشاره به حوزه جوانان، اظهار کرد: در این بخش ۲۳۰ کانون در قالب کانون‌های جوانان، دانشجویی، طلاب، غنچه‌های هلال و طرح همتا فعالیت می‌کنند و تاکنون ۱۳ هزار و ۵۱۶ نفر در سامانه هلال احمر استان ثبت‌ نام کرده‌اند.

وی با اشاره به اقدامات اخیر این جمعیت در حوزه‌های مختلف افزود: سال گذشته جمعیت هلال احمر استان اردبیل در پیشبرد اهدف خود اقدامات خوبی انجام داده که به رشد حداکثری در بیشتر حوزه‌ها منجر شده است، به طوری که توسعه منابع انسانی و تجهیزات، افزایش ۳ برابری اعتبارات عمرانی و تملک دارایی بخشی از این اقدامات بوده که نسبت به سال‌های اخیر اتفاق افتاده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اقدامات این جمعیت در بحث‌های امدادی نیز اشاره کرد و گفت: در یک سال گذشته جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اعزام تیم جستجو و نجات استان به زلزله کشور ترکیه خدمات ارزنده‌ای از خود به جای گذاشته است؛ به طوری که در این حادثه ۵ تیم عملیاتی متشکل از ۱۶ نفر در کنار ۹ نفر از اعضای تیم بهداشت و درمان اضطراری حضور داشتند و این خدمات مورد تقدیر مسئولین رده بالای این کشور قرار گرفت.

قویدل، اقدامات این معاونت را در زلزله خوی یادآور شد و ادامه داد: در زلزله خوی نیز تیم امداد و نجات استان با ۲۷ تیم و متشکل از ۷۱ نفر و با تمام تجهزات امدادی و خودرویی به عنوان اولین استان در این منطقه حضور پررنگی داشتند که این مورد نیز جای تقدیر و قدردانی از خدمات این بزرگ مردان را دارد.

وی در ادامه به سیل اخیر در شهرستان گرمی و بیله‌سوار نیز اشاره کرد و گفت: انجام عملیات‌های امداد و نجات در این شهرستان‌ها منجر به یاری رساندن به ۳۶۸ نفر حادثه دیده، امدادرسانی به ۸۲ خانوار، اسکان اضطراری ۱۶۱ نفر با حضور ۱۸ تیم و ۶۰ نفر از امدادگران انجام و منجر به تخلیه ۱۶ باب منزل مسکونی نیز شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل در ادامه خدمات نوروزی در سال ۱۴۰۲ را یادآور شد و بیان کرد: در این ایام امدادگران جمعیت هلال احمر استان اردبیل در ۴۳ مورد حادثه مداخله و به ۹۶ نفر از مصدومین امداد رسانی کرده‌اند.

قویدل اضافه کرد: برگزاری طرح بازآموزی امداد و نجات نوروزی برای ۳۵۰ نفر و اجرای ۳۷ دوره تخصصی برای ۱۱۱۰ نفر از جمله اقدامات است.

وی تصریح کرد: سال گذشته امورات مربوط به ۲۲ نفر از نجاتگران استان که به درجه ایثار رسیده بودند، انجام شده است.

حضور ۲۲ کاروان سلامت در مناطق کمتر توسعه یافته طی سال گذشته

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اجرای طرح هلال رحمت (برپایی سفره افطاری) در نقاط مختلف استان، خاطرنشان کرد: اهالی خیر استان سال گذشته ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به صورت نقدی و حدود ۴۰ میلیارد ریال به صورت غیرنقدی به طرح‌های انسان‌دوستانه هلال احمر کمک کردند.

قویدل گفت: در سال ۱۴۰۱ هلال احمر اردبیل ۲۲ کاروان سلامت به مناطق کمتر توسعه یافته و محروم استان اعزام و پزشکان عمومی و متخصص داوطلب این جمعیت به روستاییان و نیازمندان خدمات پزشکی و درمانی ارائه کردند.

 همراهی و همدلی با جمعیت هلال احمر در برنامه‌های استانداری قرار می‌گیرد

کاظم دبیر معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار اردبیل با اشاره به اینکه همراهی و همدلی با جمعیت هلال احمر در برنامه‌های استانداری قرار می‌گیرد، گفت: به عنوان یک داوطلب هلال احمری و یک مسئول تلاش می‌کنم در کنار این مجموعه ارزشمند در راستای  تقویت این مجموعه ارزشمند قدم بردارم.

وی افزود: حس نوعدوستی جمعیت هلال احمر استان اردبیل و تلاش‌های بی وقفه آن ها در زلزله ترکیه باعث دریافت نشان افتخار از طرف رئیس جمهور ترکیه شد. به طوری که این مسئله جای تقدیر و قدردانی از زحمتکشان این عرصه را دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار اردبیل اضافه کرد: خدمت در سازمانی مانند جمعیت هلال احمر سرتاپا افتخار است چرا که نام نیک این جمعیت در دل‌های مردم جای دارد و زحمات آن‌ها تسکین آلام بشری را به همراه دارد.