توقیف خودرو بنز قاچاق ۱۳ میلیاردی در اردبیل

فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف و توقیف یک دستگاه خودرو سواری بنز قاچاق به ارزش ۱۳۰ میلیارد ریال توسط ماموران پلیس امنیت اقتصادی در شهر اردبیل خبر داد.

به گزارش اردبیل رسا، سردار جواد تقوی روز دوشنبه گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی هنگام گشت‌زنی به یک دستگاه خودرو بنز پلاک گذر موقت در حال تردد در خیابان ساحلی اردبیل مشکوک و برای بررسی بیشتر موضوع دستور توقف آن را صادر کردند.

وی افزود: با بررسی ماموران پلیس امنیت اقتصادی مشخص شد این خودرو در حال حاضر فاقد مدارک معتبر گمرکی بوده و قاچاق محسوب می‌شود و تردد آن غیرمجاز و غیرقانونی است.

فرمانده انتظامی استان اردبیل اظهار کرد: کارشناسان ارزش خودرو بنز قاچاق توقیف شده را ۱۳۰ میلیارد ریال اعلام کردند.

سردار تقوی با اشاره به انتقال خودروی توقیفی به پارکینگ با دستور قضایی، بیان کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل مراجع قضایی شد.

وی پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و اضافه کرد: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های نیروی انتظامی است.

وی از برخورد قاطع پلیس با قاچاق کالا و ارز خبر داد و گفت: هموطنان می‌توانند هرگونه موارد مشکوک را از طریق سامانه ارتباطی ۱۱۰ به مرکز فوریت‌های پلیس اطلاع دهند./