استاندار اردبیل:

توسعه بیش از ۲۰۰ هکتاری شهرک‌های صنعتی اردبیل در دستور کار است

استاندار اردبیل با بیان این‌که مقدمات و مکان‌یابی برای توسعه بیش از ۲۰۰ هکتاری شهرک‌های صنعتی در نقاط مختلف استان انجام یافته است، از رایگان بودن تغییر کاربری زمین برای احداث شهرک‌های صنعتی خصوصی خبر داد.

به گزارش اردبیل رسا، سیدحامد عاملی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به مصوبه دولت مبنی بر تغییر کاربری رایگان و کمک به ایجاد زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی خصوصی، این اقدام گامی مهم در راستای حمایت از سرمایه‌گذاری است.

وی افزود: توسعه شهرک‌های صنعتی استان اردبیل نیازی ضروری بوده که در این راستا مقدمات و مکان‌یابی برای توسعه بیش از ۲۰۰ هکتاری شهرک‌های صنعتی در نقاط مختلف استان انجام یافته است.

مقررات دست‌وپاگیر در حوزه سرمایه‌گذاری اصلاح می‌شوند

استاندار اردبیل تصریح کرد: اصلاح برخی قوانین و مقررات دست‌وپاگیر در حوزه سرمایه‌گذاری ضروری بوده و از جمله این مقررات، پرداخت هزینه برای نقشه تأسیسات، مکانیک و برق است که بر اساس تفاهم‌نامه‌ای با نظام مهندسی در استان، اقدامات مربوط به کاهش هزینه‌های دریافتی انجام شده است.

گفتنی است؛ در این نشست که معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز حضور داشت، تعدادی از تولیدکنندگان بخش خصوصی استان اردبیل مشکلات خود را در حوزه شهرک‌های صنعتی مطرح کردند.

پایان پیام/