امام جمعه اردبیل:

توجه به نیازهای آموزش و پرورش اولویت اول کشور است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: توجه به نیازهای آموزش و پرورش اولویت اول کشور ما در شرایط کنونی است.

به گزارش اردبیل رسا، آیت‌الله سید حسن عاملی پیش از ظهر شنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی با بیان اینکه تحصیل علم در جامعه اسلامی ایران و تلاش دانش آموزان برای کسب علم، مقدس و کاری عبادی است، اظهار کرد: توجه به نیازهای آموزش و پرورش اولویت اول کشور ما در شرایط کنونی است.

وی با توجه به عقب افتادگی ایران از قافله علم و دانش در چند سده اخیر خواستار تلاش دانش آموزان برای سهیم شدن در تولید دانش جهانی شد و افزود: سرعت تحولات و تولید دانش در جهان بسیار بالا است و ما در این فرایند نباید غفلت کرده و عقب بیفتیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل بیان کرد: تلاش مضاعف برای کسب علم، پایبندی به اخلاق و باورهای دینی و نیز داشتن بصیرت در دنیای پرآشوب کنونی از جمله ویژگی‌های دانش آموزان مطلوب در جامعه ایرانی اسلامی است.

آیت‌الله عاملی ادامه داد: اگر کشور نتواند خودش را از نظر علمی حفظ و تقویت کند، در پیش کشورهای دیگر ذلیل شده، غرورش شکسته و همچون سده‌های گذشته به دست دشمنان تجزیه خواهد شد اما با تلاش دانش‌آموزان و با هدایت و درایت مقام معظم رهبری، آموزش و پرورش را می‌توان به سکوی پیشرفت کشور تبدیل کرد.

وی با تاکید بر ضرورت آموزش زبان‌های خارجی برای تبیین و تبلیغ قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فرهنگ ایرانی و اسلامی، افزود: علم شرافت ذاتی دارد و بر این اساس هیچ فرصتی در علم اندوزی نباید از دست برود.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: ایستادگی و مقاومت کشور در برابر دشمنان در چند دهه اخیر نتیجه تلاش شبانه روزی دانشمندان و علم اندوزی دانش آموزان بوده است و بدون کسب علم و دانش، حاکمیت ملی و حیثیت سیاسی ما مخدوش می‌شود.

آیت‌الله عاملی میانگین سنی دانشمندان هسته‌ای ایران را ۲۷ سال و همه آنها را دانش آموزان دو دهه اخیر اعلام کرد و گفت: علم‌اندوزی بهترین راه خدمت به مردم است چرا که علم و دانش به انسان وسعت وجودی داده و دست او را برای خدمت بیشتر باز می‌کند.

 

انتهای پیام/آ