رئیس کل دیوان محاسبات:

تشکیل مجمع ناظران مردمی در دیوان محاسبات کشور/در نظارت‌ها به دنبال گره گشایی هستیم

رئیس کل دیوان محاسبات کشور از تشکیل مجمع ناظران مردمی این نهاد نظارتی خبر داد و گفت: برنامه ما هم افزایی و گره گشایی از مشکلات دستگاه های اجرایی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اردبیل رسا به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، سیداحمدرضا دستغیب طی سخنانی در جلسه هم اندیشی با مدیران کل دیوان محاسبات در استانها، با اشاره به فعالیت این نهاد نظارتی برای اداره بهتر امور کشور، اظهار داشت: در نظارت ها به دنبال گره گشایی، هدایت، راهنمایی و هم افزایی هستیم و اجرای این مهم نیز به معنای چشم پوشی از تخلف نیست.

دکتر دستغیب با اشاره به تذکرهای ارائه شده از سوی دیوان محاسبات درباره رسوب بودجه و اعتبارات در استانها، بیان کرد: این قبیل تذکرات به منظور استفاده مناسب از اعتبارات در موعد مقرر و کمک به سرانجام رساندن پروژه های نیمه تمام است و البته اگر انحراف معیار یا تخلفی هم مشاهده کنیم باید با قاطعیت تمام برخورد کرده و در این رابطه کوتاهی نکنیم.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل مجمع ناظرین مردمی دیوان محاسبات خبر داد و بیان کرد: این مجمع به زودی و با هدف افزایش کارایی این نهاد نظارتی با بهره گیری از ظرفیت نیروهای مردمی به منظور صیانت از بیت المال، تقویت رویکرد حسابرسی، شناسایی نظام مسائل و بررسی راهکارهای خلاقانه و دانش بنیان در تمام استان های کشور راه اندازی و فعالیت خود را آغاز می کند.

وی تاکید کرد: در مجمع ناظرین مردمی دیوان محاسبات کشور، با بهره گیری از ظرفیت گروه های مختلف مردم از جمله دانشجویان، گروه های جهادی و سایر تشکل های مردمی تلاش و مبنای کارها را بر رفع مشکلات و گره گشایی می گذاریم.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور همچنین در این نشست به پرسش ها و دیدگاه هایی که از سوی مدیران کل استانی این نهاد نظارتی مطرح شد پاسخ داد و بر بهره وری و استفاده از ظرفیت های موجود در راستای تحقق شعار سال و توجه به صیانت از بیت المال تاکید کرد./